Öldü diye yaktıkları yaşlı kadın eve döndü!


Google News

Yayınlama: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Hindistan'da akıl almaz bir olay yaşandı. İki hafta önce öldüğü için yakılan kadın eve dönünce, kadını görenler şaşkınlıktan ne yapacağını bilemedi!

Koronavirüsün en ağır tablosuyla karşı karşıya kalan Hindistan'da akıllara durgunluk verecek bir olay yaşandı.

Hindistan'da koronavirüs tedavisi gören 70 yaşındaki Muktyala Girijamma'nın ailesine yaşlı kadının hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Bu haberi alan acılı aile gerekli cenaze işlemlerini yaptıktan sonra geleneklerine uygun olarak yaşlı kadının cenazesini yaktı. 

Yaşlı kadının vefatından sonra derin bir üzüntü içerisinde olan aile, yakmış oldukları yaşlı kadının iki hafta sonra eve dönmesiyle şoka uğradı.

Öldü diye yakılan kadın

İlginç olay, Hindistan'ın Jaggaiyapet şehrinde bulunan hastanede doktorların Muktyala'nın kimliğini başka bir kadının kimlik bilgileri ile karıştırmasından dolayı meydana geldi. 

Koronavirüse yakalandığı için hastaneye kaldırılan 70 yaşındaki Muktyala'nın kocası, eşinin sağlık durumunu öğrenmek için hastaneye gitti. 

Ancak karısını odasında bulamayınca yetkililere sordu ve yetkililerden karısının başka bir odaya alındığı cevabını aldı.

Muktyala'nın eşi hastanedeki tüm odaları araştırdı ancak yine de karısını bulamadı.


Hastane görevlileri hastanın nerede olduğunu bulmak için arama yapmaya başladı. 

Yetkililer araştırma sonunda Muktyala'nın öldüğünü ve cansız bedenini morgda bulduklarını söyledi. 

Hindistan geleneklerine göre yaşlı kadının cansız bedeni yakıldı ve onun için yas tutuldu. 

Ancak ölümünden iki hafta sonra öldü sanılan Muktyala eve dönünce ailesi büyük bir şaşkınlığa uğradı.

Öldü sanılan kadın

Muktyala, yaptığı açıklamada ailesinden hiç kimsenin kendisini ziyarete gelmemesine üzüldüğünü iyileştiğinde kendisini eve getirecek kimse olmadığı için kendi imkanları ile eve geldiğini ve ailesinin kendisi için yas tuttuğunu bilmediğini söyledi. 

Muktyala olarak aileye verilen kadının kim olduğunun öğrenilmesi için gerekli araştırmaların devam ettiği bildirildi.Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
hindistan ilginç komik