Gizlilik Politikası

Bildirio.com Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi

Bildirio.com Kullanıcı ve Gizlilik Sözleşmesi (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), https://www.bildirio.com'a üye olacak, içerik oluşturacak ya da Bildirio.com'u ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

1. Bildirio.com, kullanıcıları için içerikler sunan, yorum ve tartışma yapabilecekleri bir ortam sağlayan haber-bilgi platformudur.

2. Kullanıcı, Bildirio.com'a üye olarak ya da Bildirio.com'u ziyaret ederek bu işbu Sözleşme'yi kabul etmiş sayılmaktadır.

3. Kullanıcı, Bildirio.com'u ziyaret ederken bu Sözleşme'ye, Bildirio.com tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer tüm kullanım koşullarına uymayı kabul etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı'ya ait olacaktır.

4. Kullanıcı'nın Bildirio.com'a içerik ekleyebilmesi, içeriklere yorum yapabilmesi, diğer kullanıcıları takip edebilmesi, bazı içerikleri favorilere ekleyebilmesi, diğer kullanıcılar ile mesajlaşabilmesi için anasayfanın üst kısmında bulunan “Giriş Yap” bağlantısına tıklamak suretiyle; E-posta adresi, kullanıcı adı, ad, soyad, şifre ve diğer bilgileri girerek Bildirio.com'a üye olması gerekmektetir. İçerik okumak, paylaşmak ve bu içeriklere yorum yapmak için herhangi bir üyelik gerekmemektedir.

5. Kullanıcı hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veriye yer vermemelidir. Kullanıcı bir başkası gibi davranarak, izin almaksızın herhangi bir kişiye ait bir isim kullanarak, başka şahısları taklit ederek ya da toplumun temel ahlaki değerlerine ters düşecek türde bir kullanıcı adı oluşturamaz.

6. Kullanıcı, açmış olduğu üyelik hesabı için doğru ve eksiksiz bir şekilde bilgi sağlama ve bu bilgileri güncel tutmakla yükümlüdür.

7. Bildirio.com'da herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına üyeleri rahatsız eden, tehdit, taciz ve hakaret içeren mesajlar atmak, içerikler yüklemek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler, durumları incelendikten sonra Bildirio.com tarafından üyelikten çıkarılabilecekleri gibi haklarında hukuki ve cazai işlem uygulanması amacıyla yetkili makamlara başvurulacaktır.

8. Bildirio.com'da yer alan bilgi, veri, yazı, fotoğraf, video, ses klibi, yorumlar, makaleler, yazılımlar, kodlar, grafikler kısaca “içerik” olarak anılacak olup; bu içerikler, Bildirio.com'a üyeler tarafından girileceği gibi Bildirio.com editörleri tarafından da girilebilecektir.

9. Bildirio.com'a yüklenen içerikler eksik ve yanıltıcı olmamalıdır. Söz konusu içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından Bildirio.com'a eklenen, yüklenen ve oluşturulan tüm içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki ilgili mevzuatlara uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Kullanıcı içeriklerde 3. şahısların kişilik haklarına zarar verecek, karalayıcı, yanıltıcı öğeler, pornografik, ahlaka aykırı fotoğraflar, hakaret, şiddet, ırkçılık, ayrımcılık ve yasadışı unsur içermeyeceğini taahhüt etmiş bulunmaktadır

10. Bildirio.com herhangi türde herhangi bir içeriği, herhangi bir zamanda bu içeriği yükleyen Kullanıcı'ya haber vermeksizin ve herhangi bir sebep göstermeksizin kendi takdiri doğrultusunda kaldırma, düzenleme, değiştirme ve engelleme haklarına sahiptir. Kullanıcı tarafından sağlanan içeriklerden Bildirio.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Bildirio.com, ilkelerine ve hukuka aykırı olan içerikleri yayından kaldırma hakkına sahip olup; böyle bir durumda Kullanıcı, Bildirio.com'dan hiçbir talepte bulunmayacağını gayrikabili rücu bir biçimde kabul etmiş sayılmaktadır.

11. Bildirio.com Kullanıcı tarafından yüklenen içeriği herhangi bir neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama haklarına sahiptir.

12. Bildirio.com'da yer alan içerikleri başka amaçlar için kullanmak, taklit etmek, değiştirmek, harici mecralarda dağıtımını yapmak veya depolamak tamamen yasaktır. Kullanıcı, Bildirio.com'da yer alan içerikleri alıcı vasıtası ile satamaz ve reklam amaçlı kullanamaz.

13. Bildirio.com'da yayınlanan hiçbir içerik üçüncü şahıslar ya da farklı platformlar tarafından içerik sahibinin bilgisi olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz, depolanamaz ve yayınlanamaz.

14. Kullanıcı, Bildirio.com tarafından talep edilmeden ve/veya Bildirio.com'un yazılı onayı alınmaksızın ve/veya Bildirio.com ile herhangi bir anlaşma yapmaksızın Bildirio.com'da reklam içeren içerikler oluşturamaz. 

15. Bildirio.com'a üye olan her birey, üyeliklerini silmek ya da değiştirmek suretiyle sona erdirseler dahi her bir üyelik hesabı ile gerçekleştirdikleri tüm eylemlerden, paylaştıkları tüm içeriklerden sorumludurlar.

16. Bildirio.com, Kullanıcı hesaplarının siber açıdan güvenliği için maksimum dikkat ve özeni gösterecektir. Diğer yandan üyelik hesabında bulunan her türlü kayıtlı bilgiler/veriler ve hesap şifrelerinin güvenliği tamamen Kullanıcı'nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, söz konusu bu bilgileri/verileri hiçbir zaman 3. şahıslarla paylaşmamalıdır. Kullanıcı şifresinin 3. şahıslar tarafından ele geçirilmesi ve hukuka aykırı şekilde içerik paylaşılması dahil olmak üzere oluşabilecek kötü niyete tabi kullanım, Kullanıcı'nın sorumluluğunda olup; kötü niyetli kullanım soncunda doğabilecek tüm hukuki ve cezai yükümlülükler Kullanıcı'ya aittir.

17. Kullanıcı, diğer kullanıcıların Bildirio.com'u kullanmasına engel teşkil edecek ya da zorlaştıracak, veritabanlarını veya sunucularını bozacak ya da çalışmaz duruma getirecek eylemlerde bulunamaz, herhangi bir yazılım veya donanıma zarar veremez, virüs barındıran yazılım ya da kod çalıştıramaz, dosya oluşturamaz, direkt veya dolaylı olarak yetkisiz bir şekilde verilere, şifrelere ulaşmaya çalışamaz, içeriklerde değişiklik yapamaz, silemez ve benzer hukuka aykırı davranışlarda bulunamaz. Aksi taktirde; Bildirio.com tüm hukuki ve cezai işlemleri başlatma ve ilgili mahkemelere başvuruda bulunma hakkını saklı tutar.

18. Bildirio, Kullanıcı'nın işbu Sözleşme'ye uymaması, Bildirio.com'u kullanırken ya da Bildirio.com'da kayıt olurken verdiği bilgilerin hatalı veya gerçekdışı olması halinde Bildirio.com Kullanıcı'nın Bildirio.com'u ve servislerini kullanmasını engelleyebilir veya üyeliğini herhangi gerekçe göstermeksizin sona erdirebilir.

19. Bildirio.com'da yer alan içeriklerin alıntılanması, makul sınırlarda kalmak ve kaynak gösterme ve söz konusu içeriğe ilişkin Bildirio.com'a bağlantı vermek şartıyla mümkündür. Makul sınır, içeriklerin kısa bir özetinden ibaret olup, içeriğe vakıf olunması için Bildirio.com'un ziyaret edilmesi ihtiyacını ortadan kaldırmayacak seviyede olmalıdır. Bildirio.com'un yazılı izni olmadıkça, Bildirio.com'da yer alan içeriklerin tamamının alıntılanması yasaktır.

20.  Kullanıcı Bildirio.com'a her giriş yaptığında, tüm bu maddeleri güncel haliyle kabul etmiş sayılmaktadır. Bu sebeple, Kullanıcı'nın Bildirio.com'u her ziyaret edişinde bu Sözleşme'yi yeniden gözden geçirmesi gerekmektedir. Bu belge son olarak 30 Mart 2021 tarihinde güncellenmiştir.

Kullanıcı işbu Sözleşme'de yer alan tüm maddeleri okuduğunu, anladığını ve koşulsuz şartsız onayladığını taahhüt eder.