Gelin düğünde kalp krizi geçirdi, damat baldızıyla evlendi


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Dünya bu düğünü konuşuyor. Gelin kendi düğününde kalp krizi geçirip vefat etti ve düğüne ara vermek istemeyen damatsa gelinin kız kardeşi ile evlendi.

Hindistan'da meydana gelen ilginç olayda gelin Surbhi, Uttar Pradesh eyaletinde düğün töreni sırasında ani bir kalp krizi geçirdi ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Bu elim olay neticesinde, aileler aralarında anlaşmaya vararak şenliklere devam etme kararının ardından kız kardeşi, ablasının yerine geçti ve damat baldızıyla dünya evine girdi.

Gelin öldü, damat baldızla evlendi

Surbhi adlı gelin, Hindu düğün geleneğinin bir parçası olarak müstakbel eşi Manjesh Kumar ile çelenk alışverişi yaptıktan sonra Uttar Pradesh'teki düğün törende ölümcül bir kalp krizi geçirdi. 

Olay yerine en yakın köyden bir doktor çağrıldı fakat onu kurtaramadı. 

Öte yandan her iki tarafın aileleri töreni durdurmak yerine gelinin boş kalan yerine kız kardeşi Nisha'yı yerleştirerek düğün törenine devam edilmesi gerektiğini bildirdiler.

Gelin kalp krizi geçirdi, damat baldızla evlendi

Gelin Surbhi'nin cenazesi ise kutlamalar sırasında ayrı bir odada tutuldu ve tören sona erdikten sonra yakıldı.

Surbhi'nin amcalarından biri olan Ajab Singh, MailOnline'a ailenin düğünü sürdürmesinin 'zor bir çağrı' olduğunu aktardı.

Surbhi'nin kardeşi Saurabh ise yerel haber ajansı olan IANS'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Diğer odada bir ceset olduğuna inanmak zor ve yanındaki odada başka bir gelin törene hazırlanıyor. Bu durumda ne yapacağımızı bilmiyorduk. İki aile birlikte anlaştılar ve birisi küçük kız kardeşim Nisha'nın damatla evlenmesini önerdi. Aileler konuyu tartıştı ve sonunda her iki tarafta bunu kabul etti."

Ailelerin bu ilginç kararının ardında yatan sebebin gelinin ailesinin bir çeyiz beklediği ve damadın ailesinin de düğünden gelinsiz dönmek gibi bir lekeden kaçınmak istedikleri olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: Mailonline


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
gelin kalp krizi damat hindistan