Yazışmalar basına sızdı! Dünyaca ünlü gıda firmasının ürünleri sağlık testinden geçememiş!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Tüm dünyada faaliyet gösteren köklü gıda firmalarından biri olan Nestle'nin şirket içi yazışmaları ifşa edildi. Ortaya çıkan durum ise tüketicileri şaşkınlığa uğrattı!

Dünyaca ünlü firmalardan biri olan Nestle'nin şirket içi yazışmaları ifşa oldu. Ortaya çıkan gerçekler milyonlarca tüketiciyi hüsrana uğrattı. İfşa edilen yazışmalarda Nestle ürünlerinin yüzde 60'ının sağlık testlerinde başarısız olduğuna yönelik ifadeler bulunduğu belirtildi.

Dünyaca ünlü gıda firmalarından Nestle'nin şirket içi yazışmaları basına sızdırıldı. Financial Times tarafından yayınlanan yazışmalarda "Piyasadaki içecek ve gıda ürünlerinin yüzde 60'tan fazlası sağlıklı tanımına dahil değil. 

Bu ürünleri ne kadar yenilersek yenileyelim, bu tanıma hiçbir zaman uyamayacaklar" ifadesinin bulunduğu ortaya çıkarıldı. ​Nestle’nin evcil hayvan ürünleri ve özel sağlık ürünleri dışında ürünlerinin sadece yüzde 37’sinin Avustralya sağlık sisteminde 3.5 yıldızın üzerini gördüğü bilgisi de paylaşılanlar arasında.

Nestle

Financial Times'ın haberinde, “Bu gıda denetleme sistemi Access to Nutrition Foundation gibi uluslararası kurumlar tarafından kullanılmakta. Uygulamaya göre yalnızca 3.5 yıldızı ürünler ‘sağlıklı’ kabul ediliyor” ifadeleri kullanıldı.

Nestlé'nin gıda ürünlerinin yaklaşık yüzde 70'inin bu eşiği karşılayamadığı belirtilirken, saf kahve hariç içeceklerin yüzde 96'sının, şekerleme ve dondurma portföyünün de yüzde 99'unun bu eşiği karşılamada başarısız olduğu kaydedildi.

Ayrıca yazışmalarda, "Ürünlerimizde önemli iyileştirmeler yaptık ancak portföyümüz, tüketici taleplerinin hızla arttığı bir ortamda, çevresel sağlık tanımlarına karşı hala düşük performans gösteriyor" denildiği bildirildi.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
nestle