Hayatınızı değiştirecek IMDb puanı en yüksek en iyi 10 motivasyon filmi


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Hayatınıza yön verecek ve sizi motive edecek, IMDb puanı en yüksek, en çok sevilen, en iyi 10 motivasyon filmini sizler için listeledik...

Hayata karşı enerjinizi ve gücünüzü kaybettiğinizi düşünüyorsanız ihtiyacınız olan şey sağlam bir motivasyon!

En iyi motivasyon kaynaklarından biri de filmlerdir.

Filmler bizi bir süreliğine gerçeklerden çekip çıkarır ve farklı bir dünyaya götürür.

Hatta başarılı bir senaryosu bulunan sağlam yapımlara denk gelirseniz bu filmler sizin hayatınızı değiştirebilir.

Motive eden filmler sizi etkilemekten öteye geçip düşüncelerinizi, fikirlerinizi değiştirir ve hayata bakış açınıza farklı bir yön verir.

Siz de son zamanlarda hayata olan inancınızı kaybettiğinizi düşünüyorsanız ve kendinizi motive edebilecek bir etken arıyorsanız motivasyon filmleri tam da aradığınız şey!


Motivasyon filmlerinde hayatta pek çok şey başarmış, birçok zorluğu atlatmış ama ne olursa olsun ideallerinden vazgeçmemiş karakterleri izlemek size fazlasıyla ilham verecek ve sizi motive edecek.

Çoğunlukla gerçek hikayelerin konu alındığı motivasyon filmleri bize geçmişteki başarı hikayelerini beyazperde aracılığıyla sunar. Hayatımızda karşılaştığımız zorluklar ve çevrenizdeki insanlardan aldığınız darbeler ve zor süreçler sizi hayattan soğutmuş olabilir.

Tüm bu zorluklardan sıyrılıp yeniden ayağa kalkmanız gereken dönemlerde size bu gücü sağlayabilecek bir sebep ararsınız. İşte motivasyon filmlerinde de tam da böyle hikayelere yer veriliyor.

Bu filmleri izledikten sonra yeniden ayağa kalkacak ve kendinize inanacaksınız.

İzlerken hem başarabileceğinize olan inancınızı arttıracak hem de size keyif verecek en iyi 10 motivasyon filmini bu haberimizde listeledik.İşte en iyi 10 motivasyon filmi...

10. The Imitation Game (Enigma) / IMDb: 8.0

The Imitation Game

Başrolünde Benedict Cumberbatch’in bulunan Enigma, Almanların 2. Dünya Savaşı'nda kullandığı şifreleme sistemini çözmesi için ekibe aldığı Alan Turing’in savaşın iki yıl önce bitmesini sağlayan olağanüstü başarısını konu alıyor.

Gerçek hikayeden uyarlanan film harika bir başarı ve kahramanlık hikayesi.


9. The Martian (Marslı) / IMDb: 8.0

The Martian

Neredeyse bütün bilim insanlarının sırrını çözmeye çalıştığı gezegen olan Mars’a belli araştırmalar ve incelemeler yapması için bir ekip gönderilir. Fakat tuhaf olaylar yaşanır ve astronotlardan biri Mars’ta mahsur kalır ve ekibi tarafından orada bırakılır. Ekibinin öldü sandığı astronot tanımadığı bu gezegende büyük bir ölüm kalım savaşı verecektir.

Andy Weir’ın aynı isimli romanından esinlenilen Marslının başrolünde Matt Damon bulunuyor.


8. Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala) / IMDb: 8.1

Catch Me If You Can

Yönetmen koltuğunda Steven Spilerberg’in oturduğu Sıkıysa Yakala, bir ajan ile azılı suçlunun arasında geçen olayları konu alıyor. FBI’in en çok arananlar listesinde bulunan Frank Abagnale Jr 18 yaşından beri sürekli meslek değiştirerek yakalanmıyor. Kıvrak zekası sayesinde hiç yakalanmayan Abagnale, dolandırıcılıkta da oldukça başarılıdır. Fakat peşindeki FBI ajanının onu yakalamaktan vazgeçmeye pek niyeti yoktur. 

Başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Tom Hanks’in bulunduğu film izleyicilerine unutulmaz bir serüven sunuyor.


7. Up (Yukarı Bak) / IMDb: 8.2


Dönemin en başarılı animasyon filmlerinden biri olan Up, sonsuz bir aşkı ve yaşlı bir adamın en büyük hayalini gerçekleştirirken yaşadıklarını konu alıyor.

8 yaşındaki küçük kaşifin Carl’ın planına ortak olmasıyla her şey daha karışıyor. Bu film hem size huzur verecek hem de muhteşem bir motivasyon kaynağı olacak.


6. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) / IMDb: 8.2

The Wolf of Wall Street

24 yaşında hırslı bir genç adam olan Jordan Belfort Wall Street borsasında önce komisyoncu olarak sonrasında da Stratton Oakmont isminde bir yatırımcı firmasında çalışır. Fakat hırsı onu zengin olabilmek için her şeyi yapmaya itecektir. Gerçek bir hikayeden esinlenilen filmde Stratton Oakmont karakterini ünlü aktör Leonardo DiCaprio canlandırıyor.


5. Good Will Hunting (Can Dostum) / IMDb: 8.3


MIT’de temizlikçi olarak görev yapan Will’in hayatı sınıfta tesadüfen gördüğü bir matematik problemini çözmesiyle değişmeye başlar. Problemi yazmış olan profesör Will’i fark eder ve başı belaya girdiğinde onu kurtarmak ister. 

Fakat Will’in bu beladan kurtulmak için terapist Sean Maguire'ne ihtiyacı olacak. Bu, ikili arasındaki muhteşem bağın ilk düğümü olur. Başrollerinde Chris Britton, Matt Damon ve Robin Williams’ın bulunduğu film başta Oscar olmak üzere pek çok ödüle imza attı.


4. 3 Idiots / IMDb: 8.4

3 Idiots

Hindistan’ın en iyi üniversitesinde eğitim gören 3 öğrencinin yarış odaklı sisteme ve okul sistemine karşı eleştirilerini konu alıyor. Filmin başrolünde Bollywood sinemasının en sevilen ve en başarılı isimlerinden olan Aamir Khan bulunuyor.


3. Whiplash / IMDb: 8.5

Whiplash

Genç bir baterist olan Andrew’in daha başarılı olmak için bu alanda en iyi olan Shcarffer Konservatuarı’nı kazanır.

19 yaşındaki genç, öğretmenlerinden biri olan caz duayeni Terence Fletcher’ın ilgisini çeker. Fletcher, Andrew’i yarışmalara hazırlanan özel bir grup olan “Studio Band”e seçer. Fakat Fletcher başarının acımasız bir çalışma sistemiyle geleceğini düşünür. Senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle’in yaptığı filmin başrollerinde J. K. Simmons ve Miles Teller bulunuyor.


2. Intouchables (Can Dostum) / IMDb: 8.5

Intouchables

Zengin bir iş insanı olan Philippe geçirdiği bir kaza sonrası felç kalır.

Kendisine bakması için hapishaneden yeni çıkmış olan Driss’i evine yatılı yardımcı olarak alır.

Normal şartlarda asla birbirinin hayatına giremeyecek bu ikili arasında harika bir dostluk başlar. 

Yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun yaptığı filmin başrollerinde François Cluzet ve Omar Sy bulunuyor.


1. Forrets Gump / IMDb: 8.8

Forrets Gump

Ve geldik zirveye...

Winston Groom’un aynı isimli romanından uyarlanan film düşük IQ!lu bir genç olan Forrest Gump’ın hayatını konu alıyor.

Tamamen tesadüfi olaylar yaşayan ve tarihi anlara şahitlik eden Forrest Gump yaptıklarıyla ve söyledikleriyle herkese ilham kaynağı olur. Efsaneleşen filmlerden biri olan Forrest Gump’n başrolünde Tom Hanks bulunuyor. Film, başta Oscar ve Altın Küre olmak üzere pek çok ödüle imza attı.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
film motivasyon motivasyon filmleri sinema en iyi filmler