Oğulları kaza yapmasın diye kamyoneti 42 yıldır garajda hapsetmiş!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Trabzon'da yaşayan Muhammet Gören'in oğullarının ehliyeti olmadığı için kaza yapmasından endişe edince yaptığına inanamayacaksınız! Detaylar bu haberimizde...

kamyoneti saklayan adam

İlginç olay Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde ortaya çıktı. Oğullarının kaza yapmasından korkan Muhammet Gören garaja kilitledi. 46 yıldır garaj hapsi devam eden kamyonetin akıbeti de meçhul.

Şalpazarı ilçesinde yaşayan Muhammet Gören(81), 1975 senesinde sıfır bir kamyonet satın aldı. Satın aldığı dönemde bölgedeki yaylalara meyve sebze götürüp satan Gören, bir süre sonra yolların kötü durumda olmasında dolayı ve çocuklarının ehliyeti olmadığı için kamyoneti garajına koydu.

Trabzon haberleri

Oğullarının ehliyeti olmadığı için kaza yapmalarından tedirgin olan Muhammet Gören, kamyoneti garajda kilitli tutmaya devam etti. Baba Muhammet Gören 11 yıl önce hayata gözlerini yumdu. Şehir dışında yaşayan çocukları henüz  9 bin 398 kilometrede olan kamyonetin bakımıyla da ilgilenemiyor. 42 yıldır toz içinde garajda hapis kalan kamyoneti, Gören'in oğulları antika olarak satmak istiyor.


180 bin liraya aldı

Muhammet Gören'in oğlu Bayram Gören, kamyoneti antika olarak satmayı planladıklarını belirterek "5 kardeşiz. Arabamız 1975 model. Bu araba ile babam 4 yıl boyunca yazları Kadırga, Sisdağı ve Alaca Yaylasına sebze götürüp satılıyordu. O zamanlar arabayı halamın oğlu kullanıyordu daha sonra kendisi devlet dairesine girmişti, kardeşlerimin de şoförlüğü yoktu. Rahmetli babamda yollarımız bozuk olduğu için arabayı 1979 yılında buraya bıraktı. O zamandan beri de araba burada. Yani 40 yılı aşkındır burada duruyor. Bakımını yapıyorduk son zamanlarda bakımından da vazgeçtik dolayısıyla burada kaldı. Şu an hepimizin arabası olduğu için buna pek gerek duymadık. Baba yadigarı olarak da satmayı bilmiyorum düşünebilir miyiz. Alıcı çıksa belki satabiliriz. Tamirat yapılmadı son zamanlarda yapmadık. 1980'li yıllarda yapılıyordu. Son zamanlarda gurbete çıkınca vazgeçildi. 1990 yılından sonra bakımını yapmadık diyebilirim. Çevremizden arabayı hapsettiler gibi söylentiler oldu. Biz de babamızın yadigarı olarak hiçbir şey düşünmüyoruz. O denemler arabayı 180 bin liraya alınmıştı.  Şu an antika olarak satsak daha fazlaya gider. Hurdaya çok az gider. Biz antika olarak düşünüyoruz. Orijinaldir. 9 bin kilometrededir. Taliplisi olursa düşünürüz" ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
trabzon ilginç komik