Thodex soruşturmasında son dakika! Faruk Fatih Özer yakalanmamak için...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Kriptopara borsa şirketi Thodex soruşturmasında son dakika gelişmesi... Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer Arnavutluk'un sahil kentleri olan Avlonya ve Durres'te görüntülendi.

Kısa süre önce Thodex adlı kriptopara borsasının alım satımları durdurmasının ardından Koineks Anonim Şirketi'nin sahibi Faruk Fatih Özer’in yaklaşık 2 milyar dolarla yurt dışına kaçtığı iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü.

Konuyla ilgili gerekli incelemeler ve soruşturmalar devam ederken Thodex mağdurları yaşadıkları mağduriyetin ardından şikayet başvuruları için hukuki yollara başvursa da zararlarının karşılanması konusu henüz netlik kazanmış değil.

Gündemdeki bir diğer son dakika gelişmesi ise Faruk Fatih Özer'in önce Üsküp sonrasında Karadağ'a geçerek 2 gün kaldıktan sonra ardından Arnavutluk'un başkenti Tiran'a geçtiği bildirildi.

Thodex'in sahibi olan Faruk Fatih Özer son dakika gelişmesi ile tekrar gündeme geldi.

Adı Thodex dolandırıcılığı ile gündem olan Özer'in ülke sınırları içinde yakalanmaması için özellikle lüks bir yat kiraladığı ve Arnavutluk'un sahil kentleri olan Avlonya ve Durres arasında sürekli tur attığı gelen haberler arasında.

Faruk Fatih Özer son dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü ise, Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bültenle arama ve yakalama kararının çıkarıldığını bildirdi.

Aynı zamanda konuyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında 62 kişi de göz altına alındı.

Adalet Bakanlığı Fatih Faruk Özer’in kırmızı bültenle aranması ve Arnavutluk'tan iadesi için gerekli işlemlerin yapıldığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kırmızı bülten talebini bildirmesi üzerine Interpol tarafından işlemlerin başlatıldığını da paylaştı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Thodex Faruk Fatih Özer Kriptopara Arnavutluk