Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer kimdir, kaç yaşında, kaçtı mı?


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık dolandırıcılık yaptığı iddiası gündemde. Faruk Fatih Özer hakkında merak edilen tüm detaylar Bildirio Ekonomi'de...

Kripto para sektörünün önemli isimlerinden biri olan Thodex'in CEO'su Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık vurgun sonrası yurt dışına kaçtığı iddiaları ülke gündemine bomba gibi düştü.

Gündem bu haberlerle çalkalanmaya devam ediyor. Ekonomi manşetlerinden inmek bilmeyen isim ise kurucusu olduğu firma Thodex aracılığı ile 2 milyar dolarlık vurgun yaptığı ve kayıplara karıştığı iddia edilen Faruk Fatih Özer...

Şirket birkaç gün önce yaptığı resmi açıklamada planlı bakım çalışmaları ve devir işlemleri sebebiyle 4-5 gün boyunca hizmet veremeyeceklerini söylemişti.

Yapılan bu açıklama ülke gündeminde özellikle finans sektöründe büyük bir ilgi uyandırmış ve Thodex kullanıcılarının şüphelerini giderememişti.

Sistemin kullanıma kapanmasıyla beraber paralarını geri alamayan binlerce kullanıcı bugün ise “Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer kaçtı mı sorusunu sormaya başladı.

24 saattir alım satım sistemini tamamen kapatan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in geçen gün akşam saatlerinde İstanbul Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı yayınlanan havalimanı kamera görüntüleri neticesinde de doğrulanmış oldu.

Faruk Fatih Özer havalimanı kamera görüntüsü

Kripto para borsası şirketinin kurucusu Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolara yakın parayla yurt dışına kaçtığı iddialarından sonra yatırımcılar tedirgin bir şekilde konu ile ilgili güncel bir gelişme bekliyor. 


Faruk Fatih Özer kimdir?

Mesleki kariyerine 2007 tarihinde başlayan Faruk Fatih Özer, 2008 senesinde Koineks şirketi ile kripto para borsasına girdi. 2017 tarihinin Eylül ayında Thodex'i kurdu ve Koineks'in mevcut kullanıcıları Thodex'e geçirildi.

Bir süre e-ticaret sektöründe de çeşitli faaliyetlerde bulunan Faruk Fatih Özer, sonrasında yazılım teknolojileri alanında çalışmalara başladı. 

Thodex şirketi, başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de aktif olarak faaliyetteydi. 


Faruk Fatih Özer kaç yaşında?

Faruk Fatih Özer isminin odağında pek çok kişi tarafından internette araştırma yapılmasına rağmen nedense herhangi bir özgeçmiş veya detaylı bir bilgiye erişebilmek mümkün değil. Firma ise ticari faaliyetleri konusunda şeffaflık yerine daha çok gizli bir pozisyona bürünmüş durumda. Faruk Fatih Özer'in 30'lu yaşlarda olduğu tahminler arasında.


Faruk Fatih Özer'den Açıklama

Faruk Fatih Özer yurt dışına çıkmadan önce şirket tarafından yazılı bir açıklama yapılmıştı. Açıklamada ise şu ifadeler bulunuyor:

"Değerli kullanıcılarımız, 2017 yılından beri sizlere kaliteli hizmet vermekte ve hizmet kalitemizin daha da artması adına gece gündüz çalışmaktayız. 

Kullanıcılarımızın memnuniyetini esas alarak, bu güne kadar ülkemizde birçok yeniliğe imza attık ve Amerika Birleşik Devletlerinden aldığımız lisans ile global anlamda sektörde ilk lisanslı Türk şirketi olduk.

Son 2 yıllık süreçte kripto varlıklara duyulan ilginin artması ve büyük aktörlerin sektöre dahil olması ile birlikte, borsaların büyümesi ve yeni adımlar atması da kaçınılmaz hale gelmiştir.

İsmini anlaşma süreci tamamlandığından duyuracağımız dünya çapında bilinirliği olan banka ve fon şirketleri, uzun süredir şirketimize yatırım yapmak istemekte ve ortaklık teklifinde bulunmaktadır"

"Sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına gelen ortaklık teklifini olumlu değerlendirme kararı alınmıştır. 

Bu sürecin tamamlanabilmesi için işlemlerin durdurulup devir sürecinin tamamlanması gerekmektedir. 

Süreç ise yaklaşık 4-5 iş günü sürecektir. Bu süre zarfında kullanıcılarımıza düzenli olarak bilgilendirme sağlanacaktır. 

Bunun yanında internette yer alan olumsuz haberlerin gerçeği yansıtmadığı, şirketimizin faaliyetlerine daha güçlü olarak devam ettiği, konuyla ilgili olarak kullanıcılarımızın varlıkları konusunda endişeye kapılacak herhangi bir durum olmadığını bilgilerinize sunarız. 

Daha güçlü ortaklarla sizlere güvenli altyapımızla hizmet vermeye devam etmek için çalışıyoruz."


Faruk Fatih Özer hakkında bu açıklamadan sonra söz konusu dolandırıcılık iddialarını çürütecek herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmadı.

Binlerce kullanıcının tedirginlikle ve merakla beklediği bu süreçte hangi gelişmelerin olacağı kestirilemiyor.

Binlerce kişi tarafından konuyla ilgili net bir açıklama yapılması merakla bekleniyor.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
faruk fatih özer faruk fatih özer kimdir Thodex kripto para kim kimdir