Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının genelinde Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefete yüklendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM grup toplantısında gündeme yönelik bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarının satır arasında Türkiye'nin ekonomik durumu ve Marmara Denizi'ndeki müsilaj sorunu da bulunuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, gündeme ilişkin açıklamalarının yanı sıra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak "Suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar" dedi. Muhalefete yönelik, "Sözde siyasi parti genel başkanı olarak çıkıp konuşanlara, durmadan hep iftira. Neymiş; millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin! Erdoğan, "Nankörlük parayla değil. Onlar nankörlüğe devam ediyorlar. Bunlar çıkmış millet aç diyor" ifadelerine açıklamalarında yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti meclis grup toplantısında ülke gündemine ilişkin bazı açıklamalarda bulundu.

Yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 

"Dün CHP Genel Başkanı koltuğunda oturan zat 'lağım çukuru' dediği iddiaları meclis kürsüsünden söylüyor. 

Aynı kürsü geçmişte FETÖ'nün kumpas projelerine de pervasızca alet edilmişti. Lağım çukuru denen iftiraların ancak kendini oraya layık görenlerin işidir. Milletten umutlarını kesenler şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar. Girdiği her seçimde şu kadar oy alamazsam bırakırım diyen ama her defasında arsızca koltuğunda oturmaya devam edenler aynanın karşısına geçip bunu kendilerine söylemeliler" ifadelerini kullandı.

Muhalefete de yüklenen Erdoğan, "Neymiş; millet açmış, bundan bahsediyorlar. Aç olarak dolaşanları buyurun, siz de doyuruverin!" dedi. "Kanal İstanbul'un inşasına başlıyoruz" diyen Erdoğan, "Depremi tetikleyeceğinden nice zırva ile engellemeye çalışanlar önce bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında dikkat çeken başlıklar şöyle:


Kanal İstanbul

Kanal İstanbul'un inşasına başlıyoruz. Planlama sahasının yarıdan fazlası yeşil alanlardan oluşan bu proje İstanbul'un ve ülkemizin iftiharı olacaktır. Depremi tetikleyeceğinden nice zırva ile engellemeye çalışanlar önce bu şehre karşı asgari görevlerini yerine getirsinler."


Marmara Denizi'ndeki müsilaj problemi

İnşallah müsilaj belasından kısa zamanda Marmara'mızı, İstanbul'umuzu temizleyeceğiz.

Meseleyi ilk andan itibaren takip ettik. Alınan numuneler TÜBİTAK'ta incelemeye alındı. 700'ü aşan bilim insanı ile geniş katılımlı çalıştay Kocaeli'nde düzenlendi. Marmara Denizi'nin tamamını Koruma Alanı ilan ederek, atık su arıtma sistemlerimizi en ileri teknolojiye taşıyarak Marmara'yı temizleyeceğiz. Müsilaj meselesine kalıcı çözüm getirme hususundaki yol haritamızı içeren Stratejik Planımızı da üç ay içerisinde inşallah tamamlıyoruz.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
cumhurbaşkanı erdoğan kemal kılıçdaroğlu AK Parti