Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a cevap: O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin!


Google News

Yayınlama: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Ak Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sert açıklamaları olmuştu. Bu açıklamalardan kısa bir süre sonra Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yanıt geldi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TBMM grup toplantısında muhalefete ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik söylediği  “Neymiş; millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin” sözlerine karşılık, Kemal Kılıçdaroğlu açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sert eleştirilerine cevap veren Kılıçdaroğlu: “O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara… 

Neymiş; millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun  siz de doyuruverin" diyen Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu" diyerek yanıt verdi.

"Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin" diyen Kılıçdaroğlu, "AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarında şu ifadeler de yer aldı:

"Erdoğan 'Millet açsa onları da siz doyuruverin' demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP'li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin.

AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur."Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
Cumhurbaşkanı erdoğan recep tayyip erdoğan kemal kılıçdaroğlu