Bergen'in eski eşi Halis Serbest: İznim olmadan kimse bu filmi çekemez!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Arabesk ve fantezi müziğin unutulmaz isimlerinden biri olan Bergen'in eski eşi, Bergen'in hayatını konu alan filmin çekilmesine izin vermeyeceğini açıkladı!

Bir dönemin ünlü şarkıcısı Bergen'in yüzüne kezzap atan ardından da hayatına son vermesine kadar giden sürecin mimarı olan eski eş Halis Serbest, yıllar sonra ortaya çıktı. "Bergen" filmiyle ilgili açıklamalarda bulunan Serbest, "Bu filmi çekmek için kime sorup kimden izin aldılar? Benim iznim olmadan kimse bu filmi çekemez" ifadelerini kullandı.

Şarkılarıyla 80'li yılların simgesi haline gelen Bergen, eşi Halis Serbest'in yüzüne kezzap atmasıyla görme yetisini kaybetmiş,  sonrasında da Serbest tarafından öldürülmüştü. "Bergen" filminin çekilmeye başlanacağına dair haberlerle gündeme gelen Serbest, yıllar sonra ortaya çıktı.

Serbest, "Bergen" filmini çekmeye hazırlanan yapımcı Mine Şengöz’e seslenerek, "Bu filmi çekmek için kime sorup kimden izin aldılar? Benim iznim olmadan kimse bu filmi çekemez" dedi.

Bergen Halis Serbest

Magazinkolik'e konuşan Halis Serbest geçmişte yaşanılan olayların bedelini sadece Bergen ve kendisinin ödemediğini, ailelerin de ödediğini ifade etti. Serbest, "Bu zamana kadar evliliğim ve çirkin sonucunun nedenini kimseyle konuşmadım. Karşılıklı acılar çektik. Kimse bilmez evin içinde neler yaşandığını. 

Bu nedenle filmcilere sesleniyorum; yalan yanlış bilgilerle ve ajitasyonla süsleyeceğiniz filmden vazgeçin. Siz kimden icazet aldınız? Rahmetli Belgin, Bergen olmadan evvel neredeydiniz? Bergen’in ve benim yaşadığım sakimse beni sorgulayamaz. Kafanıza göre yazdığınız filmle toplum nezdinde kimseyi alaşağı edemeyeceksiniz." şeklinde açıklama yaptı.

"Acıların kadını" lakabıyla tanınan sanatçı Bergen’in hayatını konu alan filmin çekimleri pandemiden dolayı ertelenmişti. "Bergen" karakterine hayat verecek olan Serenay Sarıkaya, çekim takviminin başka projelerine denk gelmesi nedeniyle "Bergen" filminde yer alamayacağını açıklamıştı.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
bergen halis serbest