Necati Şaşmaz'ın eski eşinden tarikat iddiası: 8 yaşındaki oğlumun elini öpüyorlar!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Necati Şaşmaz hakkında tarikat iddialarında bulunan eski eş Nagehan Kaşıkçı'nın mahkemeye sunduğu video gündemi alt üst etti!

Ünlü oyuncu Necati Şaşmaz ve eski eşi Nagehan Kaşıkçı'nın boşanma davasındaki iddialar gündeme adeta bomba gibi düştü. Kaşıkçı, Necati Şaşmaz'ın kendini mehdi olarak gördüğünü ve 8 yaşındaki oğlunun da bu tarikatın veliahtı olarak kabul ettiklerini ileri sürdü. Nagehan Alçı iddialarını kanıtlamak amacıyla Necati Şaşmaz'ın Kadiri tarikatındaki bir zikir videosunu da dosyaya ekledi.

Ekranlarda Polat Alemdar olarak hafızalara kazınan Necati Şaşmaz ve eski eşi Nagehan Kaşıkçı 17 Mayıs'ta boşandılar. Boşanma davasında Nagehan Kaşıkçı'nın Necati Şaşmaz'a ait tarikat görüntülerini mahkemeye sunmasıyla magazin gündemi adeta yerinden oynadı.

Davada geçen zikir ve mehdi konularını Sözcü'deki köşesine taşıyan İsmail Saymaz, Şaşmaz'ın babası Abdülkadir Şaşmaz'ın Harput merkezli Kadiri tarikatının şeyhi olduğunu ve oyuncunun da babasının müridi olduğunu söyledi. Öte yandan Şaşmaz'ın 8 yaşındaki oğlunu da kendi müridi olarak gördüğü ileri sürüldü. Şaşmaz'ın kendini mehdi olarak gördüğünü söyleyen Kaşıkçı, 8 yaşındaki oğlunun tarikatın gelecekteki lideri olarak kabul edildiğini ve yaşlı müritlerin oğluna "Ağabey" diye seslenerek elini öptüğünü söyledi.


Necati Şaşmaz

Saymaz, yazısında tarikat olayının ardından İstanbul 2. Aile Mahkemesi sosyal hizmet  uzmanı, psikolog ve pedagogdan yardım alındığını ve 8 yaşındaki çocuğun; babasının kendisini büyük insanların bulunduğu kapalı bir yere götürdüğünü, orada çevresinde büyük insanların toplandığını, insanların birtakım hareketlerde bulunduğunu, bu hareketlere anlam veremediğini, ortama kendi isteği dışında gittiğini, uzun süre kaldığını, çok sıkıldığını ve yorulduğunu, ancak durumu babasına söylemekten korktuğunu, babasının kendisini her aldığında bu ortama yine götürdüğünü söylediğini yazdı. Heyetin 7 Ağustos 2020'de tamamlayarak mahkemeye sunduğu raporda çocukların anneyle yaşaması önerildi. Görülen boşanma davasında iki çocuğun velayeti de anne Nagehan Kaçıkçı'ya verildi.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
necati şaşmaz nagehan kaşıkçı tarikat