MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? MSÜ 2021 tercihler hangi tarihlerde başlayacak?


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

MSÜ sınavı tamamlandı ve sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Sınav sonuçlarının tarihi ve tercihlerin ne zaman yapılacağı bu haberimizde...

MSÜ sınavının tamamlanmasından sonra sınav soru kitapçıkları ve soruların cevap anahtarları adayların inceleyebilmesi için yayınlandı.

MSÜ sınavına giren genç adaylar, bu günlerde sonuçların ne zaman açıklanacağını ve tercihlerin hangi tarihlerde başlayacağını merakla araştırıyor.

Peki MSÜ sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tercihler hangi tarihlerde başlayacak ve hangi tarihlerde alınacak?

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na katılmış olan adaylar, heyecanla sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorguluyor.

4 Nisan 2021 tarihinde 81 şehirde 95 sınav merkezinde gerçekleştirilen MSÜ sınavının tamamlanmasının ardından ÖSYM'nin kurumsal sayfasından sınav soru kitapçığı ve sınav sorularının cevap anahtarları adayların kullanımına açılmıştı.

Bu gelişmeden sonra MSÜ sınavının sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ve tercihlerin hangi tarihler arasında olacağı merak ediliyor.


MSÜ sonuçları ne zaman açıklanacak? 

MSÜ sınav sonuçları 29 Nisan tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak. 

Adaylar, sonuçlar açıklandıktan sonra sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sınav sonuçlarını görebilecek.


MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak?

MSÜ sınavı 2020 senesinde 14 Haziran tarihinde tamamlanmıştı ve tercih işlemleri de 1-26 Haziran tarihleri arasında yapılmıştı.

Adaylar tercih işlemlerini Milli Savunma Bakanlığı personel temin internet adresinden gerçekleştirmişti.

Bu bilgiler doğrultusunda MSÜ tercihlerinin Nisan ayı sonuna kadar başlaması ve yapılması tahmin ediliyor.

ÖSYM ve Milli Savunma Üniversitesi gerçekleştirilecek olan yeni bir açıklamanın ardından tüm bilgiler değerli okuyucularımızla güncel olarak haberimizde paylaşılacaktır.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
msü msü sınav msü sınav sonuçları msü tercih