Meteorolojiden Marmara için fırtına uyarısı yapıldı...


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre ülke genelinde fırtınalı, parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edilen bir hava hakim olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre ülke genelinde fırtınalı, parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edilen bir hava hakim olacak.

Marmara Bölgesi'nde etkili olacak fırtına bekleniyor

Marmara Denizi'nde rüzgarın öğle saatlerinden başlayarak doğu ve kuzeydoğu yönlerinden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın akşam saatlerinden sonra ise etkisini azaltması bekleniyor.

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Doğu Akdeniz kıyılarında ise gök gürültülü sağanak yağışlar, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda da karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kara dönüşmesi tahmin ediliyor.

Yağışların tüm gün Kırklareli’nin kuzey kıyıları, İstanbul'un kuzey kesimleri, Hatay, Trabzon, Rize, Artvin’in sahil kesimleri, Şanlıurfa, Mardin, Siirt, Batman, Van’ın kuzey kesimi, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde  ise güçlü bir şekilde kendini hissettireceği tahmin ediliyor. Bu sabah itibarıyla da iç kesimlerde yer yer sis ve pus olaylarının yaşanması bekleniyor.

Doğu kesimlerde karla karışık yağmur bekleniyor

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamaysa şu şekilde: "Bölge genelinde havanın parçalı çok bulutlu aralıklı sağanak ve yağmurlu, bölgenin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi beklenmektedir. Gece ve  sabahleyin yer yer pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının 3 ile 4 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgar Kuzeydoğu yönlerinden hafif,  fasıla sıra  vasat kuvvette esmesi bekleniyor."

Öte yandan Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl’de yağmur ve yüksek kesimlerinde kar yağışı beklendiğini, sıcaklıklarının ise 3-4 derece düşeceği belirtildi.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü MGM Hava Durumu Marmara Fırtına Hava