İtalyan teknik direktörden Türkiye açıklaması: Zorlu bir maç olacak!


Google News

Yayınlama: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

EURO 2020, Türkiye-İtalya karşılaşmasıyla yarın başlıyor. İtalya'nın teknik direktörü, rakipleri Türkiye hakkında dikkat çeken önemli açıklamalarda bulundu.

EURO 2020, yarın Türkiye-İtalya karşılaşmasıyla başlayacak.

İtalya'da gerçekleştirilen basın toplantısına katılan İtalyan teknik direktör Mancini, yarın oynanacak olan Türkiye-İtalya maçının çok zor bir maç olacağını belirtti.

İtalyan teknik adam, 'Bildiğimiz şeyleri yapacağız ve zor maç olsa da rahat bir şekilde oynayacağız" ifadelerini kullandı.

Türk tarafların ülkeye alınmaması konusu hararetini korurken EURO 2020'nin açılış maçında yarın Türkiye ile karşılaşacak İtalya'nın teknik direktörü Roberto Mancini, güçlü bir rakiple oynayacaklarını belirtti.

Mancini, takımın savunma oyuncusu Giorgio Chiellini ile birlikte basın toplantısına katıldı.

Açılış maçlarının zor olduğunu belirten İtalyan teknik direktör, "İlk maç, çok zor bir maç olacak. Rahat bir şekilde bu maça hazırlandık ve amacımız tabii ki kazanmak. Çok zor ama bundan keyif de almamız gerekiyor. Türkiye'ye büyük saygım var çünkü çok güçlü bir takım. İyi hazırlandık. Bildiğimiz şeyleri yapacağız ve zor maç olsa da rahat bir şekildeoynayacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye İtalya maçı

Mancini, turnuva öncesi kaleme aldığı mektupla ilgili gelen bir soru hakkında, "Başımıza gelen tüm süreci anlattım. Şu an pandemide durum iyiye doğru gidiyor. Asıl amacımız halkımızın yüzünü biraz gülümsetmek. Geçirdiğimiz zor dönemin üstesinden gelmek. 90 dakika boyunca insanlara mümkün olduğu kadar iyi zaman geçirtmek istiyoruz. Daha önce de söylediğimiz gibi, yapmamız gerekenleri düşünmemiz, neye odaklandığımızı iyi bilmemiz gerekiyor. Aslında bu mektubu futbolun içindeki herkes için yazdım. Böyle bir turnuvada bütün ülkenin maçı takip ettiğini biliyorum. Herkesi ilgilendiren bir turnuva olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

İtalyan teknik direktör, "İnanılmaz oyuncularımız, harika bir takım ruhumuz var. Uzun zamandır beraber eğlenerek çalışıyoruz. Amacımız tabii ki Londra ve Wembley'e ulaşmak" diye konuştu. Taraftarların önemine dikkat çeken İtalyan teknik adam, "Ne kadar taraftarımız olursa o kadar mutlu oluruz. 16 bin kişi bizim için çok önemli. Tabii ki bunun içinde Türk taraftarlar da olacak. 16 bin kişinin karşısında oynamak, uzun süren bir salgın döneminden sonra çok güzel olacak" açıklamasını yaptı.

Mancini, Pellegrini'nin sakatlığı nedeniyle üzgün olduklarını ve bir an önce takıma dönmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

İtalyan takımın tecrübeli savunma oyuncusu Giorgio Chiellini yaptığı açıklamalarda Türkiye karşılaşmasının zorluğuna dikkati çekti.

Çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerini anlatan Chiellini, "Biz en iyi şekilde hazırlandık. Yarın sahada bu belli olacak. Büyük bir coşku ile buraya geldik. Birçok güçlük olacak. Yarınki müsabaka kolay bir maç değil. Burada büyük bir denge olacak. Zor bir maç olacak ama kazanmaya hazırız. 

Bence harika bir akşam yaşanacak. Çok iyi hazırlandık, iyi bir kamp dönemi geçirdik. Yarınki maçın harika geçmesini bekliyoruz." diye konuştu.


Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
EURO 2020 türkiye italya mancini