İtalya'dan skandal karar: Türk taraftarlar ülkeye alınmayacak!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Cuma günü oynanacak olan Türkiye-İtalya maçı için İtalya hükümetinin aldığı karar Türk taraftarları kızdırdı! Konuya ilişkin tüm detaylar bu haberimizde...

Türkiye'nin İtalya ile oynayacağı EURO 2020 açılış maçı öncesi İtalyan hükümetinden skandal bir karar çıktı.

Schengen bölgesi haricinde ülkeye girişleri yasaklayan İtalyan hükümeti, Türkiye'den gelen vatandaşların ülkeye girmesine izin vermeyecek.

EURO 2020'nin açılış maçı olan İtalya-Türkiye karşılaşmasına Türkiye'den gelen taraftarlar ülkeye giremeyecek.

Pek çok Türk vatandaşı İtalya-Türkiye maçı için bilet satın aldı ancak İtalyan hükümeti, Schengen bölgesi haricinde ülkeye girişleri yasakladı.

Sadece Schengen bölgesi ülkelerinin vatandaşları İtalya'ya girebilirken, açılış maçına saatler kala bu karar gündeme bomba gibi düştü.

Cuma günü TSİ 22.00'de Roma Olimpiyat Stadı'nda Türkiye ile İtalya arasında oynanacak karşılaşma için tribünlerde  stadyumun kapasitesinin yüzde 25'ine denk gelen 18 bin 175 taraftara yer ayrılmıştı.

Ancak bu taraftarların Türklerden oluşmasına izin verilmedi.

İtalya Konsolosluğu da başvuruda bulunan Türk vatandaşlarına vize vermiyor.

İtalya hükümetinin bu kararına tepki yağdı.

İtalya hükümeti bu kararını değiştirmezse Olimpico tribünlerinde çok az sayıda Türk taraftar yer alabilecek ancak bu taraftarlar da Türkiye'den değil Schengen'e dahil olan Avrupa ülkelerinden giden vatandaşlarımız olabilecek.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
türkiye italya EURO 2020