MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu: "Hata var, ceza yok"


Google News

Yayınlama: 8 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Galatasaray-Trabzonspor maçında Salih Dursun'un Deniz Ateş Bitnel'e çıkardığı kırmızı kart sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu: "Hata var, ceza yok"

Dün oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında Salih Dursun'un Deniz Ateş Bitnel'e çıkardığı kırmızı kart sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, yaşanan hakem hataları ve söz konusu olayla ilgili Riva'da bir basın toplantısı düzenledi. 

İstifa edeceği yönündeki iddialara ise "Hatanın farkındayız fakat istifa etmeyi gerektirecek bir durum söz konusu değil" şeklinde açıklama yapan Müftüoğlu, Trabzonspor futbolcusu Salih Dursun'un, maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel'in elinden kırmızı kartı alıp hakeme göstermesi hakkında MHK Başkanı, "Görüntü hoş değil. Bu konuda Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) gerekli cezaları verir. Oyuncunun kahraman ilen edilmesini doğru bulmuyorum" dedi.

Kuddusi Müftüoğlu, spor gündeminin en çok konuşulan konusu olan hakem Deniz Ateş Bitnel 'in, 2-1 Galatatasaray'ın lehine sonuçlanan Galatasaray-Trabzonspor maçındaki yönetimi hakkında, "İnfaalin farkındayım. Hakemimiz dün akşam oynanan Galatasaray-Trabzonspor maçında hatalar yapmıştır. Çoğunlukla Trabzonspor aleyhine hatalı kararlar vermiştir. Gözlemci puanı bu sezonun en düşük puanı, 7'nin altında, gözlemci raporu da ortadadır. Gerekli yaptırımlar uygulanacak. Bu konuda zamanla yaptırımların ne olduğunu göreceksiniz. Tüm hakemlerimizde Çarşamba ve Perşembe günü değerlendirme toplantısı yapacağız. Bizde ceza sistemi yok, dinlendirme var. Önümüzdeki günlerde değerlendireceğiz. Başarıda nasıl ki bir sonraki hafta yine maç veriyorsak, başarısız olanları dinlendiriyoruz" ifadelerini kullandı.

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu yabancı hakem transferi konusundaki bir soruya ise "Yabancı hakem konusuna her zaman olumsuz baktım. Bundan sonra da olumsuz bakacağım" dedi.

Trabzonspor'un orta saha oyuncusu Salih Dursun, Deniz Ateş Bitnel'in maçın son dakikalarında verdiği penaltı kararından sonra Cavanda'ya kırmızı kart göstermesi hakkında maçın sonunda yaptığı yorumda: "7 kişiye karşı 12 kişi oynamak adaletsizlikti, kırmızı kartı 11 kişi kalmaları için çıkardım" ifadelerini kullandı. 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

MHK Kuddusi Müftüoğlu Galatasaray Trabzonspor Salih Dursun