Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Emre Belözoğlu ile ilgili kararını verdi!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, merakla beklenen Emre Belözoğlu ile ilgili kararını düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Detaylar haberimizde...

Fenerbahçe yönetiminin Emre Belözoğlu hakkında ne karar vereceği taraftar camiası tarafından merakla bekleniyordu. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasında Emre Belözoğlu hakkındaki kararını açıkladı.

Basın mensuplarının Emre Belözoğlu sorularına yanıt veren Ali Koç, şu açıklamaları yaptı:

"Bizim içinde bulunduğumuz durumda Emre Belözoğlu çok büyük risk, Emre için de haksızlık olur. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç olarak, Emre Belözoğlu'na hizmetleri için teşekkür ediyorum"

Açıklamalarında bu ifadelere yer veren Ali Koç, Emre Belözoğlu'yla yola devam etmeyeceklerinin sinyalini vermiş oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç'un açıklamaların da şu detaylar da yer alıyor:

"Emre, ne istendiyse, ne beklendiyse yaptı. İleriye dönük teknik direktörlük konusunda 3 alternatifimiz vardı. Biri Emre'yle devam etmek, biri yabancı ve tecrübeli bir teknik adam altında Emre Belözoğlu'nun tecrübe kazanması, hocanın da Emre'nin mevcudiyetiyle Türkiye'ye hakim olması, üçüncüsü de yepyeni teknik direktör. Olabilecek şartlarda yerli tek teknik direktör Emre Belözoğlu olarak görüyorum. Eskiden çok büyük futbolcu, şimdi başarılı teknik direktör olmuş kişiler profili düşük takımlarda hocalık yaparak deneyim kazanmışlar. Bizim düşüncemiz bana göre 5-10 sene sonra açık ara, tartışmasız Türkiye'nin en iyi hocası olacağını düşündüğüm Emre Belözoğlu, umarım o kıvamda Fenerbahçe'de olur.

Ali Koç Emre Belözoğlu

Türkiye'nin En İyi Hocası Olacak

Eskiden çok büyük futbolcu, şimdi başarılı teknik direktör olmuş kişiler profili düşük takımlarda hocalık yaparak deneyim kazanmışlar. Bizim düşüncemiz bana göre 5-10 sene sonra açık ara, tartışmasız Türkiye'nin en iyi hocası olacağını düşündüğüm Emre Belözoğlu, umarım o kıvamda Fenerbahçe olur. Ancak bugün bu işte yaşanmışlık, öğrenmişlik çok çok önemli. Dolayısıyla 2-3 sene üst üste şampiyon olursun, kredin olur. Bizim içinde bulunduğumuz durumda bu tercih çok büyük risk, Emre için de haksızlık olur. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç olarak, Emre Belözoğlu'na hizmetleri için teşekkür ediyorum. İnşallah en hayırlı kararı bu süreç içerisinde vermiş oluruz."


Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
fenerbahçe ali koç emre belözoğlu