Evde sıfırdan ve ücretsiz İngilizce öğrenebileceğiniz en etkili internet siteleri


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Sıfırdan ve üstelik evde hem de ücretsiz bir şekilde İngilizce öğrenmek istiyorsanız sizler için en etkili İngilizce uygulamalarını listeledik! İngilizce öğrenmek için ihtiyacınız olan tek şey internet!

Günümüzde hangi bölümden mezun olursanız olun, herhangi bir işe girebilmeniz için aranan ilk şartlardan biri genelde "İngilizce" oluyor.

İngilizce öğrenmek için yurt dışında eğitim almayı ya da İngilizce kurslarına gitmeyi düşünüyorsanız size daha iyi bir önerimiz var.

Artık teknolojinin ve internet ağının tüm dünyadaki hızlı gelişimi ve popülerliği sayesinde istediğiniz her bilgiye kolayca ulaşabilmek mümkün.

Teknolojinin faydalarından İngilizce öğrenmek için de yararlanabilirsiniz.

İngilizce tüm dünyada artık neredeyse ortak bir dil pozisyonunda.

İngilizce bilmek, size yeni kapılar açacak, yeni iş imkanları sağlayacak ve yeni bir dünyanın kapılarını aralamanıza ve geleceğe adım atmanıza yardımcı olacaktır.

İngilizcenin tüm dünyada yaygın olarak konuşulması; medya, bilim, havacılık, diplomasi, bilgisayar ve turizm gibi sektörlerde de  milyonlarca öğrenciye iş imkanı sunuyor.

İngilizce öğrenerek hem ülkenizde daha iyi pozisyonlarda çalışma imkanını bulabilirsiniz hem de yurt dışında kariyer yapabilme şansını elde edebilirsiniz.

Uluslararası düzeyde imkanlar sunan birçok firmada çalışabilmek için yapmanız gereken ilk şey bir an önce İngilizce konuşma becerinizi geliştirmek. Peki İngilizceyi en kolay yoldan nasıl öğrenebiliriz?

İngilizce öğrenme konusunda en etkili kaynaklar nelerdir?

Artık yurt dışı eğitimlerine ve kurslara para dökmenize gerek yok. İnternetiniz olduğu sürece ücretsiz İngilizce eğitimi alabileceğiniz birçok İngilizce eğitim sitesi var. Sizler için bu ücretsiz İngilizce eğitim sitelerinin bazılarını paylaştık...


Livemocha

İngilizce öğrenen kişilerin en çok zorlandığı yerler genelde konuşma ve okuma becerileridir. İşte bu becerileri kolayca geliştirebilmenizi sağlayacak uygulama, Livemocha! Üstelik sadece İngilizce değil birçok yabancı dilde eğitim veren bu uygulama, öğrendiğiniz yabancı dilde akıcı konuşmanızı ve okumanızı sağlıyor. Livemocha, dünya çapına hizmet veren en büyük online dil öğrenme platformlarından biridir. 2007 tarihinden beri aktif olarak eğitim veren Livemocha'yı şuan da 195 ülkeden 14 milyon kişi kullanıyor. Dünyanın her köşesindeki insanlarla kolayca tanışmanızı sağlayan Livemocha, bu sayede yabancı dil becerilerinizi geliştirmenize fırsat sağlıyor. Üstelik bu harika uygulama tamamen ücretsiz! "Evde ingilizce öğrenmek için ne yapmalıyım" diye siz de birçok kişi gibi kara kara düşünmeye ve araştırmaya başladıysanız Livemocha'yı mutlaka denemelisiniz.


TalkEnglish

İngilizce öğrenmek isteyenler genel sorunu şudur: "İngilizce biliyorum ama konuşamıyorum!" Eğer sizde de sorun buysa derdinize derman olacak site TalkEnglish. İngilizce konuşmayı öğretmek ve geliştirmek amaçlı eğitim veren bu site, İngilizce konuşma ve dinleme dersleri de veriyor. Dersler kolay seviyelerden başlayıp daha ileri seviyelere kadar konuşma becerileri kazandırıyor. Bununla beraber gramer, iş İngilizcesi, deyimler ve ifadeler, temel mülakat soruları ve cevapları üzerine de işinizi kolaylaştıracak kadar başarılı İngilizce eğitimi veriyor. TalkEnglish'i ücretsiz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle ücretsiz İngilizce öğrenme konusunda yeterli kaynak bulamayanlar için TalkEnglish biçilmiş kaftan.


LyricsTraining 

İngilizceyi öğrenirken eğlenmeye ne dersiniz? İngilizce öğrenirken eğlenmek isteyenler için en uygun site şüphesiz LyricsTraining! Pek çok akademisyen yabancı dili müzik tekniğiyle öğrenmenin daha kolay olduğunu belirtmiştir. İşte LyricsTraining de İngilizce öretirken bu tekniği kullanıyor. En sevdiğiniz şarkıların sözleri ve videoları sayesinde İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Bu sayede hem kolayca İngilizce öğrenmiş olursunuz hem de sevdiğiniz şarkıları farklı dilden dinlemiş olursunuz. Bu teknikle hazırlanan müzik videoları her İngilizce seviyesi için ayrı ayrı düzenlenmiş. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu siteye bayılacaksınız!


British Council

IELTS sınavına hazırlanan öğrencilerin ilk tercihi British Council. Her yaş grubuna göre faklı eğitim içeriği düzenleyen sitede; her teknikte İngilizce eğitimi vermek amacıyla geniş bir çeşitlilik havuzu var. Hangi seviyede, hangi yaşta olursanız olun; istediğiniz şekilde ve teknikte British Council’de İngilizce eğitimi alabilirsiniz. Sitede bulunan videoları ve podcastları izledikten ve dinledikten sonra kendinizden eminseniz diğer öğrencilerle yarışma yapabilirsiniz.


BBC Learning English

İngilizce öğretmek için hizmet veren en köklü ve yüksek standartta eğitim sağlayan site, BBC Learning English. Eğitimlerine BBC Radyo’da başlayıp şimdiye kadar başarılı bir şekilde gelmiş, günümüzde hazırladığı web sitesi ile de alanının en iyisi olmayı başarmıştır. İngiliz devlet yayın kuruluşu olan BBC; günlük haberler, diziler, videolar ve podcastlarla zenginleştirdiği siteyi, her seviyede olan öğrencilere göre düzenliyor. Sitede genellikle haber hikayeleri, İngilizce kelime ve ifadeler, İngilizce telaffuz içerikleri videolar bulunuyor. Çoğunlukla TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlananların ilk tercihlerinden olan BBC Learning English, İngilizcene öğrenirken size çok katkı sağlayacak.


EnglishGrammer

"Sıfırdan ingilizce nasıl öğrenilir" diye merak ediyorsanız internet ortamında en iyi İngilizce eğitimi veren sitelerden biri de EnglishGrammar. Bu sitede özellikle İngilizce grammer yani dilbilgisi konularına ağırlık veriliyor. Temel konular ile başlayıp daha ileri seviyeye doğru ilerleyen bu site, ücretsiz olarak indirebileceğiniz dersler, yazma becerilerinizi geliştireceğiniz anlatımlar, dilbilgisi kuralları, videolar ve her konuyu daha iyi kavrayabileceğiniz sayısız egzersiz imkanı sunuyor. Yabancı dil öğrenmek istiyorsanız ilk kural, dilbilgisini iyi anlamak ve iyi bilmektir.


Vocabulary

İngilizce öğrenmenin ve geliştirmenin temel noktalarından biri de kelime öğrenmektir. Bildiğiniz İngilizce kelime sayısı arttıkça bu dili anlama ve konuşma becerinizde buna paralel olarak artacaktır. Bu site tam da bunun için hazırlanmış. İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz en güzel sitelerden biri olan Vocabulary, Michael Freedman ve Marc Tinkler tarafından kurulmuş, geliştirilmiştir. Bu site sayesinde her gün yeni kelime öğrenirken çok da keyif alacaksınız. Kısa testlerle önce kelimenin ne anlama geldiğini bilip bilmediğinizi ölçerek, hatalı cevapladığınız kelimeleri de kaydederek hatalarınızı görmenizi sağlayan bu site, aynı zamanda kelimelerin sesli olarak telaffuzlarını da içeriyor. Vocabulary, İngilizce öğrenme yolunda size harika eşlik edecek! 

     


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
İngilizce eğitim internet