Eski eşine öldüresiye şiddet uygulayan İbrahim Zarap'a 10 yıl hapis cezası!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Kadına şiddet bu kez de Samsun'da yaşandı. Eski eşine şuursuzca şiddet uygulayan İbrahim Zarap, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı!

İbrahim Zarap isimli şahıs boşandığı eski eşini 5 yaşındaki çocuğunun gözleri önünde öldüresiye dövdü. İbrahim Zarap'a 'kasten öldürmeye' teşebbüsten 10 yıl, mala zarar verme suçundan da 4 ay olmak üzere 10 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen davanın son duruşmasında İbrahim Zarap tutuklu bulunduğu Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi'nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katıldı. 6 Mart 2021'de saat 21.00 sularında Canik ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde İbrahim Zarap, kendisinde kalan çocuklarını annesine vermek için 3 yıl önce ayrıldığı E. M. ile buluştu. Zarap, çocuklarının gözü önünde eski eşini öldüresiye dövdü.

Mahalle sakinlerinin polisi aramasıyla şiddet uygulayan eski koca gözaltına alındı. Eski eşi tarafından darp edilen E.M. ise ambulansla hastaneye kaldırıldı. Adliyeye sevk edilen İbrahim Zarap, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan görülen duruşmada tutuklanarak cezaevine konuldu. Vücuduna aldığı darbelerle ciddi anlamda zarar gören E.M., 5 gün sonunda hastaneden taburcu olabildi.

Eski eşine şiddet uygulayan ve tutuklanan İbrahim Zarap hakkında “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan 9 yıldan 15 yıl, “mala zarar verme” suçundan da 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

kadına şiddet İbrahim Zarap Samsun