EMEKLİ MAAŞI ZAM FARKLARI ne zaman yatacak 2024? SSK ve Bağ Kur emekli maaşı ödeme günleri! Emekli zam farkları hangi tarihte verilecek?


Google News

Yayınlama: 1 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Emekli maaşına ek zam müjdesi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Emekli maaşına yüzde 42,6 zam yapılmıştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emekli maaşlarının zam oranın 49,25 yükseleceğini açıkladı.

Emekli maaşı zam farkları, 2024 yılında Bakan Işıkhan'ın açıklamalarına göre, ek zammın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 1 hafta içerisinde ödenecek. Ödeme günleri ise tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmiş olup, detaylar şu şekildedir:
- Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,
- Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,
- Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,
- Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,
- Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,
- Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,
- Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,
- Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,
- Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,
- Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında ödeme alacak.
Ayrıca, tahsis numarası son rakamı 9, 7 ve 5 olanlar ayın 25'inde, tahsis numarası son rakamı 3 ve 1 olanlar ayın 26'sında, tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde, tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar ise her ayın 28'inde emekli maaşlarını alacaklar.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

emekli maasi emekli maasi zammi emekli maasi zam farklari emekli maasi zam farklari ne zaman yatacak emekli maasi farki emekli maasi farki ne zaman yatacak ssk bag kur emekli emekli maasi 2024