En güzel cuma mesajları. Ayetli, dualı anlamlı, yazılı, resimli, resimsiz, kısa ve öz...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Ayetli, dualı anlamlı, yazılı, resimli, resimsiz, kısa ve öz en güzel cuma mesajları ile yakınlarınızın cuma gününü tebrik edebilirsiniz. Hayırlı Cumalar...

En güzel, yeni, resimli cuma mesajları 2021 kısa ve öz! Dualı, ayetli Cuma mesajları burada. Hayırlı Cumalar...

Tüm Müslüman alemi için çok değerli olan mübarek cuma günlerinde, insanlar birbirlerine cuma mesajı göndermesi sevdiklerini unutmadığını gösteriyor.

Müslüman kardeşlerin birbirlerine attıkları en güzel, resimli, güzel sözlü cuma mesajlarını bu yazımızda bulabilirsiniz. 

Hem yazılı hem de resimli olarak düzenlediğimiz cuma mesajları ile yakınlarınızı mutlu edebilirsiniz.

Güncel, anlamlı, resimli, güzel cuma mesajları ve iyi dilekleri sizler için bu haberimizde topladık.

Cuma günleri SMS olarak gönderebileceğiniz, Facebook, Twitter ve sosyal medyada da sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel Cuma mesajları bu haberimizde.

En güzel, resimli anlamlı kısa ve hadisli cuma mesajlarını yakınlarınızla paylaşmak istiyorsanız tam adresindesiniz.

Değerli okuyucularımız için rahmet dolu cuma gününe özel hazırladığımız en güzel cuma mesajları...


Cuma gününde öyle kıymetli bir saat vardır ki Müslüman bu saate denk geldiğinde her ne isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar.

'Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem' diyen Peygamber Efendimizin (s.a.v) ümmeti olmaya layık olmak duası ile… Hayırlı cumalar dilerim.

Ya Rabbi! Yalvarışım merhametine güvenimden, her şey yeten gücünden; kalbimiz Allah derken, rahmetini eksik etme üzerimizden. Amin! Hayırlı cumalar.

Yüce Allah'ım! Umudumu kaybettiğimde senin çizmiş olduğun kaderin, düşlerimden daha güzel olduğunu hatırlat...Hayırlı Cumalar.

Cuma gibi kıymetli günümüz var. İslam gibi güzel dinimiz var. Hz. Muhammed gibi peygamberimiz var. Allah dedim, 99 adına kalbimi verdim.

Allah'ım; yolculuk yapana selamet, hastalığı olana afiyet, derdi olana metanet ver. Hayırlı cumalar.

Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

Yerin, göğün, mülkün ve her şeyin sahibi Yüce Mevlam'ın, umudunuzu yitirdiğinizde sizin için çizdiği bir yol mutlaka vardır. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım sözlerimizden ve kalbimizden adını eksik etme. Bizlere sevdiklerinden olmayı ve gül cemalini görebilmeyi nasip et. Hayırlı Cumalar…

Bizleri; nimetlerine şükreden, yazdığın rıza gösteren, belâ ve sıkıntılara sabreden kullarından eyle Allah’ım! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Allah'ım beni senin sevginle, seni sevenlerin sevgisiyle ve sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

Bu kıymetli cuma günü hatırına evlerimizi bereketsiz, gönüllerimizi sevgisiz, cümlelerimizi duasız bırakma. Vücudumuzu sağlıklı, işlerimizi hayırlı kıl. 

Düşkünlere yardım et, kötülere fırsat verme Ya Rab! Hayırlı Cumalar.

En küçük iyiliği unutan, en büyüğünü de unutur. Rabbim bizi vefalı insanlarla karşılaştırsın. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Nefret olan yere sevgi, umutsuzluk olan yere umut, keder olan yere mutluluklar dolsun İnşallah. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Eğer derdiniz, sıkıntınız çoksa bu Allah'ın sizi unutmadığının müjdesidir… Elhamdülillah! Hayırlı Cumalar

Ey nefsim! Şeytana uymak mı yoksa cennette gitmek mi niyetin? Bırak beni secde edeyim. Sen huzuru bul, ben imanımla öleyim.

Rabbim bizleri imanla ölen kullarından eylesin. Amin. Hayırlı nurlu Cumalar.

''Ey iman edenler! Sabredin. Sabır yarışında düşmanlarınızı geçin.” (Al-i İmran, 200)

Ya Rabbi, günahlarımızı bağışla. Bizi kendine sevdiğin kullarından eyle. Sana kavuşmak zamanına kadar bizi ihsan eyle." Amin! Hayırlı cumalar.

"Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür..." (M1976 Müslim, Cum’a, 17) Cumamız mübarek olsun!

Allah'ım Sen affedicisin, affı seversin, beni de affeyle (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

Dünyada ağaç olan sende orman olsun, alemde damla olan sende deniz olsun. Ellerini semaya açıp dua etiğin her şey bugün kabul olsun, amin! "Hayırlı Cumalar" dilerim.

Dua huzurdur, dua umuttur, dua aşktır. Cumanız huzurlu, umutlu, aşk dolu olsun.

Hayırlı ameller içinde Cuma günü ve gecesinde yapılan amelden daha kıymetlisi, günahlar içinde de, Cuma günü ve gecesinde işlenen günahlardan daha kötüsü yoktur.

Cuma günü, kuşlar, vahşi hayvanlar bile birbirine, "Selam olsun size, bugün Cumadır" derler. Hayırlı Cumalar.

Ey Rabbim! Şu sonsuz rahmet ve merhamet denizinden bir damla da olsa nasiplenebilmeyi bize nasip et. Amin. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.

Allah'ım! Geceye ulaştığımız gibi gündüze, gündüze ulaştığımız gibi de geceye kavuşmayı nasip eyle. Sıhhatimizi koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Bir gül kurur, gönüldeki sevgi solmaz. Yağan yağmur durur, kalpteki rahmet durmaz. Her şey unutulur ama sevilenler unutulmaz. Hayırlı, nurlu cumalar dilerim.

Önce yollar uzanır Hakk'a gidebilmek için, tomurcuklar açar O'nu seyretmek için, dua eden biri var senin için. Sende dua et Allah için. Cumanız mübarek olsun.

Allah'ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime feraset; bedenime sağlık ve afiyet; ruhuma da  metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Cuma Cuma mesajları Din İslam Müslüman Güzel Sözler Özlü Sözler