Aşılamada yeni aşamaya geçiliyor: Yaş sınırı düşüyor!


Yayınlama: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada koronavirüse karşı başlatılan aşı uygulamasında yarın yeni bir dönemin başladığını duyurdu. Konuya ilişkin tüm detaylar bu haberimizde...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika haberi geldi.

Bakan Koca'nın açıklamasına göre Türkiye'de koronavirüse karşı aşılama projesinde yeni kademeye geçiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılamada yaş sınırını yarından itibaren 45'e düşürüyoruz" dedi. 

Açıklamalarında, hafta başında 4.2 milyon BioNTech aşısı geleceğini de belirten bakan Koca, tedbirlerin gevşeltilmesi hakkında da şu ifadeleri belirtti: "Tedbirlerin gevşetilmesi hazirandan sonra değerlendirilir." 

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Aşılama projesinde tüm ülkeler, en hızlı uygulamarı gerçekleştirebilmek için seferber olmuş durumda. Bu kapsamda Türkiye'de de aşılama tüm hızıyla devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan gelen bilgiye göre yarın, aşılama takviminde yeni bir aşamaya geçilecek.

Aşı olmayanların kısıtlamalara tabî olacağı konuşulan şu son günlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi. Bakan Koca, "Aşılamada yaş sınırını yarından itibaren 45'e düşürüyoruz. Aşı tedarik edildikçe 5'er 5'er yaş sınırı düşecek" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, "4,2 milyon doz BioNTech aşısı hafta başında gelecek. Ay sonuna kadar hedef 30 milyon doz aşının Türkiye'ye getirilmesi" dedi. Açıklamalarında tedbirlerin gevşeltilmesine de dikkat çeken Koca, "Tedbirlerin gevşetilmesi hazirandan sonra değerlendirilir" diye konuştu.


Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
fahrettin koca koronavirüs aşı