Altınordu Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu'dan ilk yarı değerlendirmesi


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Spor Toto 1. Lig'de ilk devreyi 26 puanla 8. sırada bitiren Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, " İkinci yarıya girerken orta alan ve kanat forvet pozisyonlarına iki destek yapabiliriz." şeklinde konuştu.

Spor Toto 1. Lig'de ilk devreyi 26 puanla 8. sırada bitiren Altınordu'nun teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, " İkinci yarıya girerken orta alan ve kanat forvet pozisyonlarına iki destek yapabiliriz."  şeklinde konuştu.

Eroğlu, kulübün internet sitesinde yer alan açıklamasında, hem yarışmacı hem de yetiştirmeci bir takım olduklarını, ilk yarıda Altınordu patentli 11 oyuncuya talih verdiklerini ifade etti.

Yusuf Acer, Alican Özfesli, Kerim Alıcı, Erce Kardeşler ve Oğulcan Ülgün'ün durmadan ilk 11'de vazife yaptığını bildiren Eroğlu,  şunları belirtti:

"İlk defa, ilk yarı boyunca 26 puana ulaştık. 11 maçlık yenilmezlik serisi bunda çok ehemmiyetli bir aktif oldu. Sezon içerisinde yaşadığımız ehemmiyetli sakatlıklara karşın ligin asgari yenilen ve asgari gol yiyen takımları arasında kendimize yer bulduk. Aslında ilk yarı hedefimiz 30 puandı. 11 maçlık seride aldığımız beraberlikler buna ulaşmamızı engelledi gibi görünse de ikinci bölümde bunu telafi edeceğiz."

Eroğlu, takım koşu mesafelerinin maç başına 113 km olduğunu, 113,6 km koşan Medipol Başakşehir'in sonrasında bu alanda ikinci sırada yer aldıklarını ifade etti.

Eroğlu, attıkları 20 golün 17'sinin ceza sahası içerisinden olmasının,  ölçülü oyun sistemini gösterdiğini bildirdi.

"Geriye dönüp baktığımda azami Gençlerbirliği maçına üzülüyorum. En berbat şartlarda berabere bitirebileceğimiz bir maçı bireysel hatalar sebebiyle kaybettik. Yine Gazişehir ve Adana Demirspor maçlarını da bu bağlamda değerlendiriyorum. Genel anlamda takım savunmasını harika yaptığımızı fakat skora ulaşmada problem yaşadığımızı söyleyebilirim.  İkinci devre taşlar yerine oturdukça bu sorunu da ortadan rahatlıkla kaldıracağız.  İkinci yarıya girerken orta alan ve kanat forvet pozisyonlarına iki destek yapabiliriz. Takıma düz katkı yapacak isimler üzerinde duruyoruz."

Eroğlu, Altınordu'da üretimin hiç bitmeden devam edeceğini ifade ederek, "Çağlar, Cengiz, Barış ve Berke'den sonra Erce, Yusuf, Oğulcan, Alican, Kerim ve Recep de bir çok takımın listesinde. Özellikle Avrupa kulüpleri, buradaki her oyuncuyu mercek altına alıyor. Niğde Anadolu Futbol Kulübü yapılanması sayesinde gençlerimizin zahmet derecesi yüksek maç sayısını artırarak gelişimlerini daha da sağlam bir hale getireceğiz."  şeklinde konuştu. 

 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Altınordu Teknik direktör Hüseyin Eroğlu Futbol