Abdullah Teber kimdir, nerelidir, kaç yaşında, ne iş yapar, hayatı ve biyografisi...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Abdullah Teber kimdir, nerelidir, şirketleri ve görevleri nelerdir? Abdullah Teber hakkındaki tüm önemli bilgiler ve gelişmeler haberimizde...Abdullah Teber kimdir?

Abdullah Teber ismi iş dünyası dikeyinde öne çıkan isimlerden biridir. Başarılı bir mesleki kariyeri bulunan Teber aynı zamanda parti kuruculuğu sıfatıyla siyaset alanında da varlığını kabul ettirmiş bir isimdir.

Abdullah Teber nereli?

Abdullah Teber, 1950 tarihinde Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya geldi.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini yine Kayseri’de tamamladı.

1973 tarihinde Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine-Motor bölümünde ise lisans eğitimini tamamladı.

Abdullah Teber şirketleri, iş ve mesleki hayatı

Meslek hayatına özel sektörde, Motor Yatak ve Chrysler gibi firmalarda çalışarak başladı. 

Vatani görevini 1976 tarihinde İzmir’de Yedek Subay olarak gerçekleştirdi.

1980 tarihinde Tebplast Plastik ve Kalıp Sanayii A.Ş.’yi kurarak ticari kariyerine başladı. Kurduğu firma, ürünlerinin %65’ini dünyanın 36 ülkesine ihraç etmektedir. 

Zaman içerisinde Arat Araştırma A.Ş., Teknik Dağıtım ve Pazarlama A.Ş. ve Marmara Gıda Paz.A.Ş.Delta Polimer Kimya San ve Tic.A.Ş. / Engo İnşaat Pastik San.ve Tic.A.Ş. Teb-Plast A.Ş.yi dünyanın en kapsamlı şirketlerinden olan İsveç-Rosti ile birleştirdi ve şuan da  Rosti-Tebplast’ın onursal başkanlık görevini yapmaktadır.

Firması Rosti-Tabplast fabrikası olarak Beylikdüzü’nde, Silivri Selimpaşa’da ve İngiltere’de çalışmalarına devam etmektedir.

Beylikdüzü Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı, Beylikdüzü Bakır ve Prinçciler Yönetim kurulu Başkanlığı, Baksav(Bakır ve Pirinççiler Sanayi Sitesi Vakfı) Mütevelli heyet başkanlığı, Tümsiad(Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği) Üyesi, Askon( Anadolu Aslanları İşadamları Derneği) Üyeliği, İgeder(İstanbul Geri Dönüşümcüler Derneği)Kurucu ve Onursal Başkanı,  Kuzey Kafkas Kültür Yardımlaşma Derneği Üyeliği, Ankara Kuzey Kafkas Kültür Yardımlaşma Derneği Üyeliği ve Fenerbahçe Spor Kulübü Üyeliği gibi çeşitli faaliyetler ve eylemlerde bulunmuştur.

Abdullah Teber siyasi kariyeri

13 Aralık 2019 yılında Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi’nin kurucularından biridir.

Abdullah Teber özel hayatı

Teber yaklaşık 30 yıldır İstanbul Beylikdüzü'nde ikamet etmektedir.

Güzeldülger, evlidir ve iki yetişkin çocuk babasıdır.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
abdullah teber abdullah teber kimdir abdullah teber nereli abdullah teber hayatı abdullah teber biyografisi Gelecek Partisi