Abdullah Başcı kimdir, nerelidir? Abdullah Başçı'nın hayatı ve biyografisi...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Abdullah Başçı'nın hayatı, görevleri, mesleği ve biyografisi hakkında tüm detayları merak eden okurlarımız için tüm detaylarıyla bu haberimizde derledik.


Abdullah Başcı Kimdir?

Abdullah Başcı milletvekilliği ve siyasi parti kuruculuğu başta olmak üzere birçok önemli görevlerde ve hizmetlerde bulunmuş Türk siyaseti açısından öne çıkan isimlerden biridir.

Abdullah Başcı Nereli?

Abdullah Başçı, 1960 yılında Konya'nın Taşkent ilçesinde dünyaya geldi.

Abdullah Başcı Eğitim Hayatı

Pertevniyal Lisesi'nden 1978 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde 1982 yılında başarıyla tamamlamıştır. Askerlik görevini Şanlıurfa’da yerine getirmiştir.

Abdullah Başcı İş ve Mesleki Hayatı

Tekstil, inşaat ve hizmet sektörlerinde pek çok şirkette kurucu ve yönetici olarak çalıştı. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışına farklı konularda birçok iş seyahati gerçekleştirdi.

Bunlarla beraber pek çok sivil toplum kuruluşunda (KONSİAD, BESAM, Mes-Der, Mazlum-Der, Taşkentliler Derneği, Haznedar Yardım Gönüllüleri gibi) başkan ve kurucu üye gibi görevlerden bulundu.

Günümüzde KONSİAD (Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve BESAM (Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi) Yönetim Kurulu Üyeliği ve görevlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Doğu Bloğu ve NATO (1982), Ekip Çalışmasında Başarı Kuralları (1989), Yerel Yönetimler Eğitimi (1994), Yöneticilik Eğitimi (1998), Uluslararası İlişkiler Eğitimi (1999), İletişim Uzmanlığı Eğitimi (2000), Ortadoğu: Bugünü, Yarını ve Stratejiler (2002), Beden Dili ve Davranış Bilimleri Eğitimi (2004) gibi çeşitli alanlarda seminere katılıp bu konularda eğitim almıştır.

Abdullah Başcı Siyasi Kariyeri

Abdullah Başcı 12 Haziran 2011 tarihli genel seçimlerinde İstanbul 3. Bölge’den Milletvekili Adayı olarak seçimlere katılmıştır.

Refah Partisi'nde 1994-1998 yılları arasında ve Fazilet Partisi'nde 1998-2001 yılları arasında Güngören ilçe başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2002-2005 tarihleri arasında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Güngören kurucu ilçe başkanı görevini gerçekleştirmiştir.

26. dönem AK Parti İstanbul milletvekili olmuştur.

13 Aralık 2019 yılında Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi’nin kurucularından biridir.

Başkanlık Kurulu'nda İdari ve Mali İşler Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Abdullah Başcı Özel Hayatı

1983 yılından bu yana İstanbul Güngören’de ikamet etmektedir.

2 Haziran 2013 tarihinde Gezi Parkı olaylarında Güngören'de boğazından bıçaklanarak yaralanmıştır.

Orta düzeyde Fransızca ve İngilizce bilen Abdullah Başcı, evli ve 3 çocuk babasıdır.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
abdullah başçı abdullah başçı kimdir abdullah başçı nereli abdullah başçı hayatı abdullah başçı biyografisi AK Parti Gelecek Partisi