ABD'li banka yıl sonu tahminini açıkladı: Altın fiyatları için rekor beklentisi!


Google News

Yayınlama: 1 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, 2024 yılında altın fiyatlarında öngörülemeyen artış nedeniyle altın fiyatları tahminini güncelledi. Banka, 2024 yıl sonu için ons altın fiyatını 2300 dolardan 2700 dolar seviyesine çıkardı.

Goldman Sachs, 2024 yıl sonu için altın fiyat hedefini 2300 dolardan 2700 dolar/ons seviyesine yükseltti. Banka, Çin Merkez Bankası (PBOC) dahil olmak üzere merkez bankalarının sürekli talebini ve Çinli yatırımcıların perakende talebindeki artışı gerekçe göstererek, emtianın piyasada büyümeye devam etmek için hâlâ birçok noktasının olduğunu açıkladı. Goldman Sachs'ın notunda, güvenli liman olarak altına olan talebin, bu yılın sonlarında gerçekleşebilecek Fed faiz indirimlerine ve yaklaşan ABD seçimlerinin sonuçlarına bağlı olarak artabileceği belirtildi. Bu, değerli metal için yükseliş eğilimi gösteren bir tablo çiziyor.

Bu bilgiler, Bloomberg HT'nin haberine dayanmaktadır. Yatırım kararları almadan önce kendi mali durumunuz ve risk-getiri tercihleriniz doğrultusunda hareket etmeniz önemlidir. Yatırım kararlarıyla ilgili olarak uzmanlardan veya finansal danışmanlardan destek almanız faydalı olabilir.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.