Yıllardır bitmeyen Fenerbahçe-Trabzonspor şampiyonluk tartışması...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Türk futbolunun iki büyük takımı Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında bitmek bilmeyen şampiyonluk gerginliği ve anlaşmazlığı tüm detaylarıyla haberimizde...

Türk futbolunun yıllardır anlaşmazlık içinde olan iki büyük spor kulübü şüphesiz herkesin bildiği gibi Trabzonspor ve Fenerbahçe kulüpleridir.

3 Temmuz olaylarından bu yana birçok olay yaşandı ve bu olayların etkileri hala futbol camiasında hissediliyor. 

3 Temmuz 2011 tarihinde başlayan zorlu ve uzun süreç, Türk futbolunda en tartışmalı dönemin başlangıç çizgisi olurken, ülke futbolunun başarılı kulüplerinden olan Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında da bir türlü dinmeyen gerginliğin fitilini ateşledi...


Fenerbahçe Trabzonspor çekişmesinde dünden bugüne yaşananlar...

2010-2011 futbol sezonunda Fenerbahçe şampiyon olarak belirlense de lig ikinciliğine sahip olan Trabzonspor bunu kabullenmedi ve şike yapıldığı yönünde iddialarda bulundu. 

Bordo mavili takım, Türkiye Futbol Federasyonu ve UEFA'ya şampiyonluğun kendilerini verilmesi için yaptıkları hukuki mücadeleyi FIFA'ya kadar götürdüler.

Trabzonspor'un o dönemde hukuksal mücadelesi devam ederken Fenerbahçe de aynı dönemde pek çok maddi ve manevi zararla karşı karşıya kaldı.

Dönemin başkanı Aziz Yıldırım'ın hapiste olması ve takımın Avrupa'dan men edilmesine kadar yaşanan zorluklar, sarı lacivertli camianın birbirine destek olmasıyla aşıldı.

Fenerbahçe 2014 yılında lig şampiyonluğunu elde edince takım, 3 Temmuz sürecinden sonra yeniden bir toparlanma sürecine girmiş oldu.

Bu rekabet hiçbir zaman sahada kalmadığı gibi her iki takımın da camiasına yansımış durumda.

Özellikle her iki takımın taraftarları arasında yaşanan gerginlik 3 Temmuz sürecinin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen dinmek bilmiyor.

Her iki takım karşı karşıya geldiğinde deplasmana gidecek olan her futbol kulübü güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutuyor.

Profesyonel futbol anlayışına ters düşen bu ezeli sürtüşme tüm futbol camiasını üzse de bu takımlar arası ve taraftarlar arası gerginlikten öte geçeceği pek söylenemez.

Dönem dönem spor haberleri ve manşetlerin her daim öne çıkan tartışmalarından olan bu sürecin üzerinden çok zaman geçmesi ne Trabzonspor'un öfkesini ne de Fenerbahçe'nin gerginliğini dindirmiş durumda.

Günümüzde oynanan her Fenerbahçe-Trabzonspor karşılaşmasında nabızlar hep yüksek seyrederken bu anlaşmazlığın ne zaman biteceği de tüm futbolseverlerin ilgi konusu.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
fenerbahçe trabzonspor fenerbahçe trabzonspor kavgası fenerbahçe trabzonspor şampiyonluk tartışması