Yeni Havalimanı İstanbul Havalimanı açıldı

Yeni Havalimanı İstanbul Havalimanı açıldı
 29.10.2018 19:10:03

Son dakikaya kadar İstanbul yeni havalimanı ulaşım, istanbul 3 havalimanı şantiyesi, istanbul 3. havalimanı personel alımı, iga havalimanı ulaşım, yeni havalimanı mimarı ve isminin ne olacağı konularında çeşitli tartışmalara yol açan yeni havalim

Son dakikaya kadar İstanbul yeni havalimanı ulaşım, istanbul 3 havalimanı şantiyesi, istanbul 3. havalimanı personel alımı, iga havalimanı ulaşım, yeni havalimanı mimarı ve isminin ne olacağı konularında çeşitli tartışmalara yol açan yeni havalimanının ismi İstanbul Havalimanı oldu.

İstanbul Havalimanı 29 Ekim tarihine denk getirilmek suretiyle kısmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı programla uçuşlara açılmış oldu.

Yeni havalimanı tamamlandığında ise dünyanın en büyük havalimanı olacak.

İstanbul Havalimanı'nın açılış törenine, vatandaşların yanı sıra üst düzey konuklar ve liderler de katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan özel uçağıyla ilk inişi yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı taşıyan özel uçak saat 16.25 sularında yeni havalimanına indi.

İkili, yeni havalimanı apronunda resmi törenle karşılandı.

Erdoğan çiftini, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile diğer konuklar birlikte karşıladı


Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a günün anısına temsili bilet kesildi

Erdoğan çifti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı turkuaz renkli elektrikli özel bir ulaşım aracı ile bilet işlemlerinin gerçekleştirildiği THY kontuvarına giderek görevlilerle kısa bir sohbetin ardından günün anısına kesilen temsili biletlerini teslim aldı.

Daha sonra açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni hava limanının isminin İstanbul Havalimanı olduğuna ve İstanbul'un marka değerine değindi.


Yorumlar

(Toplam 0 yorum)

Habere yorum yapabilirsin...

Powered By Bildirio © 2021