Vergi daireleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, hafta sonu çalışıyor mu?


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Vergi daireleri kaçta açılıyor kaçta kapanıyor hafta sonu çalışıyor mu gibi konular birçok kişi tarafından merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından merakları giderecek bir açıklama yapıldı!

Vergi daireleri hafta sonu çalışıyor mu? 

Vergi daireleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor? 


Vergi dairelerinin hafta sonu çalışıp çalışmadığı birçok kişi tarafından merak ediliyor.

Bu konuda İçişleri Bakanlığı tarafından merakları giderecek bir açıklama yapıldı.

İçişleri Bakanlığı, borç yapılandırması için vergi dairelerinde kalabalık ve yoğunluk yaşanmaması adına ilgili kurumlara konu hakkında genelge gönderdi. 

Peki, vergi daireleri hafta sonu açık mı? Vergi daireleri saat kaçta açılıyor ve saat kaçta kapanıyor? İşte soruların cevapları bu haberde...


İçişleri ile Hazine ve Maliye Bakanlıkları arasında düzenlenen görüşme dahilinde vergi dairelerinde kalabalık ve yoğunluğu önlemek amacıyla gerekli kurumlara ve 81 İl Valiliğine genelge yönlendirildi.


Gönderilen genelgeye göre vergi borçlarını ödemek/ yapılandırmak isteyen kişiler, borç bilgilerini gösteren belgelerini yanında tutmak ve en yakın güzergah olmak şartıyla sokağa çıkma yasağı uygulamasının dışında tutulacak.


81 İl Valiliğine gönderilen "Vergi ve Borç Yapılandırma" isimli genelgede, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına dair düzenlemeler bulunan 7256 sayılı Kanun dahilinde borçlarını yapılandıran kişilerin peşin ya da taksitler halinde ödeme yapabilecekleri kaydedildi.


Bu istisnai durum haricinde vergi borçları ve diğer konularda  vergi dairesine gidecek vatandaşlar hafta içi 08.30-17.00 saatleri arasında işlemlerini halledebilir.

Vergi daireleri sabah 08.30'da açılıyor ve akşam 17.00'ye kadar hizmet vermeye devam ediyor.

Vergi daireleri hafta sonları ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Vergi Vergi dairesi Devlet Devlet dairesi İçişleri Bakanlığı