Türk - Rus Savaşı Çıkar mı Sorusuna Moskova'dan Yanıt Geldi


Yayınlama: 7 yıl önce

Son güncelleme: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın France Inter radyosuna yaptığı "Rusya ile Türkiye arasında Suriye yüzünden savaş çıkabilir" şeklindeki açıklamasına Kremlin'den yanıt geldi

Kremlin: Rus-Türk savaşı uyarısı uygunsuz... 


Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande'ın France Inter radyosuna yaptığı "Rusya ile Türkiye arasında Suriye yüzünden savaş çıkabilir" şeklindeki açıklamasına Kremlin'den "Konunun bu şekilde gündeme getirilmesini doğru bulmuyoruz" yanıtı geldi.


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in basın sözcüsü Dmitriy Peskov, Kremlin Sarayı'nda düzenlediği basın toplantısında, bir basın muhabiri tarafından kendisine yöneltilen "Rusya ile Türkiye arasında savaş çıkar mı?" sorusuna yanıt verdi.


Peskov, "Konunun bu şekilde ortaya çıkarılması biraz uygunsuz kaçıyor. Çünkü Suriye'nin kuzeyinde bulunan Kürtlerin yanı sıra Suriye ordu birlikleri de Türkiye tarafından açılan ateşe maruz kalıyor. Rusya olarak Türkiye'nin bu tür davranışlarının kabul edilemez olduğunu dile getirdiğimizi hatırlatmak isterim" şeklinde konuştu.


Peskov aynı zamanda Rusya'nın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sunduğu Suriye karar tasarısının kabul edilmemesi nedeniyle de büyük üzüntü duyduklarını sözlerine ekledi.

 


Yorumlar

Yorum Yap

Türk Rus Türkiye Rusya Savaş Moskova Peskov Kremlin Putin