TBMM Başkanı Şentop, 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Bakan Soylu'ya bizzat sordu!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Bakan Soylu'nun 10 bin dolar alan siyasetçi açıklamasına karşın TBMM Başkanı Şentop'tan beklenen hamle geldi. Tüm detaylar haberimizde...

TBMM Başkanı Şentop

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığı iddia edilen siyasetçinin kim olduğu sorusu, söz konusu iddia ortaya atıldığından beri siyasetin gündeminden inmek bilmiyor.

TBMM Başkanı Şentop, vekillerin zan altında kalmaması gerektiğini, bu sebeple de Bakan Süleyman Soylu'ya yazılı olarak 10 bin doları hangi siyasetçinin aldığını yazılı olarak sorduğunu belirtti.

Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarında, bir siyasetçinin organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar aldığını belirtmişti.

TBMM Başkanı Şentop, Bakan Soylu'ya bu siyasetçinin kim olduğunu ve bu konu hakkındaki tüm bilgilerin Meclis Başkanlığı'na gönderilmesini talep etti.

Bakan Soylu, daha önce katılmış olduğu bir televizyon programında, her ay Sedat Peker'den 10 bin dolar alan bir siyasetçinin olduğunu iddia etmişti. Bakan Soylu, Bu siyasetçinin ismini savcılığa verdiği ifadede açıklayacağını da açıklamalarında yer vermişti.

TBMM Başkanı Şentop, Bakan Soylu'nun Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçi iddiasına karşı meclisteki vekillerin zan altında kalmaması gerektiğine vurgu yaparak Bakan Süleyman Soylu'ya yazılı olarak şu ifadeleri sundu:

"Gazi Meclis'in bu tür iddialarla anılmaması ve vekillerin de zan altında kalmaması gerek. Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgeler hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı'na gönderilsin."

Bu iddia ortaya atıldığında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, TBMM Başkanı Şentop'a çağrıda bulunmuş ve bu iddia sebebiyle tüm vekillerin zan altında kalacağına dikkat çekerek gerekli işlemlerin yapılmasını talep etmişti.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Süleyman Soylu TBMM Başkanı Mustafa Şentop Sedat Peker