Ramazan Bayramı'nda marketler açık mı kapalı mı?


Google News

Yayınlama: 2 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeye göre marketlerin bayram boyunca çalışıp çalışmayacağı netleşti. Peki Ramazan Bayramı'nda marketler açık mı yoksa kapalı mı?

Bayramda marketler açık olacak mı?

17 günlük tam kapanma sürecinde İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede marketlerin çalışma saatleri için yeni düzenleme yapıldı. Marketler pazar günleri hariç genelgede belirtilen saatler arasında hizmet vermeye devam ediyor. 

17 günlük tam kapanma dönemine Ramazan Bayramı da dahil edilmişti.

Bu sebeple pek çok kişi bayram boyunca marketlerin açık olup olmadığını merak ediyor.

Konuyla ilgili internet üzerinden pek çok araştırma yapılıyor.


Bayramda marketler çalışmaya devam edecek mi?

Ramazan Bayramı bu yıl 13-14-15 Mayıs günlerine denk geliyor. Ramazan Bayramı'nın 3 günü de tam kapanma süresine dahil edildi. Ramazan Bayramı'nda da devam edecek olan tam kapanma tedbirleri içerisinde marketler hizmet vermeye devam edecek mi sorusu merak konusu oldu.

Tam kapanma dönemi için yayınlanmış olan genelge, Ramazan Bayramı'nın 3 gününü de kapsıyor.

İçişleri Bakanlığı'nda belirtilmiş olan tedbirler ve marketlerin çalışma saatleri Ramazan Bayramı boyunca da aynı şekilde uygulanmaya devam edecek.

Genelgede belirtildiği şekilde marketler bayramın 3 günü boyunca 10:00 ve 17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Her ne kadar genelgede bu şekilde belirtilmiş olsa da bayram günlerinde marketlerin çalışma saatleri market yönetiminde.

Bazı marketler kapalı olurken bazıları da bayram günleri çalışma saatlerinde değişiklik yapabiliyor.


Genelgede marketler için yayınlanan diğer ayrıntılar

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.

Aynı saatler arasında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi, tatlıcılar ve online sipariş firmaları evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.


Yorumlar

Yorum Yap

Benzer İçerikler
ramazan bayramı içişleri bakanlığı market Sokağa çıkma yasağı yasaklar Covid19 koronavirüs tam kapanma