Papara ne demek? Kelime anlamı nedir?


Yayınlama: 2 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Papara kelimesinin sözlük anlamı, eş ve zıt anlamlı karşılıkları, diğer dillerdeki anlamları, Papara hakkında örnek cümleler, atasözü ve deyimler...

Papara, ücretsiz, güvenilir ve hızlı bir ödeme sistemidir. Bu sistem, kullanıcıların internet alışverişlerinde ve hizmetlerinin ödemelerinde hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapmalarını sağlar. Papara, Türkiye'de kullanılan bir ödeme sistemidir. Bu sistem, müşterilerin banka kartları, cep telefonu bakiyeleri ve dijital nakit gibi çeşitli ödeme yöntemleriyle hızlı, güvenli ve basit bir şekilde ödeme yapmalarını sağlar. Papara, özellikle Türkiye'de çok popüler olmuştur ve birçok mağazada kabul edilmektedir. Peki Papara kelimesi nereden geliyor? Paparanın kelime anlamı ne?


Papara kelimesinin anlamı


Kelime: Papara

Kökeni: "Rumca" kelimesinden Türkçeye geçmiştir.

Anlamlar:

1. Ekmek, peynir ve et suyu veya süt ile yapılan bir yemek türü

Özelliği / Tipi / Türü: Isim

2. Paylama

Özelliği / Tipi / Türü: Halk ağzında

Örnek: "Babam üzerinde durmamış, onun papara payını da üstlenen annem ise bunu bir mesele hâline getirip küplere binmişti resmen."

"Elif Şafak"

2. Orta oyununda zurna

Özelliği / Tipi / Türü: Isim - Eskimiş


Papara eş anlamlısı


Papara hakkında eş anlamlı kelimeler

Papara eş anlamlısı

papara kelimesinin eş anlamlı sözcükleri : azarPapara ile ilgili deyimler


Papara ile ilgili atasözü ve deyimler

Aşağıda Papara hakkında ve içinde Papara kelimesi geçen, Papara ile başlayan veya biten deyimler örnek olarak verilmiştir.

Deyim: papara (paparasını) yemek

Anlamı: azar işitmek: 'Mebrure ... Nesrin'in paparasını yedikten sonra başını yere eğerek kuyruğunu sallayan büyük köpeği gördü.' -P. Safa.


Yorumlar

Yorum Yap

Papara P ile başlayan kelimeler Pa ile başlayan kelimeler Ne demek Sözlük Eş anlamlı kelimeler Zıt anlamlı kelimeler Atasözleri Deyimler Örnek cümleler