Meteoroloji uyardı, İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı başladı...


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Meteoroloji uyardı, İstanbul ve Ankara'da beklenen kar yağışı başladı. Sivas'ta okullar tatil edildi. Meteorolojiden son dakika kar uyarısı...

Meteoroloji uyardı, İstanbul'da kar yağışı başladı...

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün İstanbul'un yüksek kesimlerinde yaptığı karla karışık yağmur ikazının sonrasında, bugün sabah saatlerinde ilk kar yağışı Beylikdüzü, Çatalca Büyükçekmece ve Silivri bölgelerinde başladı.

Büyükçekmece'de kar yağışının etkisiyle, görüş mesafesinin en az seviyeye inmesi üzerine D-100 kara yolunda yer yer trafik yoğunluğunun yaşandığı görüldü.

Silivri'nin Çayırdere ve Alipaşa bölgelerinde de etkisini gösteren kar yağışı sebebiyle sürücüler trafikte kontrollü bir biçimde ilerliyor.

Sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağış, Arnavutköy ve İstanbul Havalimanı çevresinde havanın soğuması ile birlikte yerini yoğun bir pus ve kara bıraktı.

Kar yağışı sebebi ile kara ve hava trafiğinde herhangi bir aksama yaşanmazken, bölgede karla karışık yağmur etkisini arttırarak sürdürüyor.

Kar yağışından dolayı kent bembeyaz bir örtü ile örtülürken, merkezi kesimlerde de yer yer karla karışık yağmur görülüyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün resmi internet sitesinde yer alan son ölçümler neticesinde sıcaklıklar Arnavutköy'de 0,4, Beylikdüzü'nde 0,5, Büyükçekmece'de 1,3, İstanbul Havalimanında ise 1,1'e düşmüş durumda.

Yağışlı havanın bugün akşam saatlerinden sonra İstanbul'u terk etmesi, cumadan itibaren de yeni bir ılık ve yağışlı havanın etkisini göstermesi tahmin ediliyor. 

Sivas'ta tüm okullar tatil edildi

Sivas'ta şehir merkezinde gece geç saatlerde başlayan yoğun kar yağışı, halen etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebi ile şehir genelinde taşımalı eğitim yapan tüm okullar, öğleye kadar yapılan eğitim ve öğretimin ardından tatil edildi.

Meteorolojiden son dakika kar uyarısı

Peki önümüzdeki günlerde ülkemizde hava nasıl olacak?

Antalya'nın doğu kesimleri, Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri, Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Ordu ve Şırnak çevrelerinde yağmur şeklinde sağanak, Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ise yer yer yoğun bir kar yağışı bekleniyor.

Sıcaklıklar ise ülkenin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Hava Hava Durumu Istanbul Ankara Sivas Okul Tatil