Mehmet Kemal Yazıcıoğlu kimdir, kaç oy aldı? Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu kaç yaşında, babası kim?


Google News

Yayınlama: 2 hafta önce

Okuma süresi: 3 dakika

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu biyografisi araştırılıyor. 31 Mart 2024 yerel seçim sonuçlarına göre Tokat'ta seçimi eski vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu kazandı.

Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Recep Yazıcıoğlu'nun oğludur ve Tokat'ta seçilen ilk MHP'li adaydır. 29 Eylül 1982 tarihinde Alaca'da doğmuştur.

İlkokulu Tokat Namık Kemal İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu Erzincan Cumhuriyet Ortaokulu'nda, liseyi Ankara Mimar Kemal Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

Şu anda Ahmet Yesevi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Ticari hayatına 2006 yılında başlamış ve inşaat ve hizmet sektöründe birçok başarılı proje gerçekleştirmiştir.

Ayrıca Recep Yazıcıoğlu Düşünce, Girişim ve Dayanışma Derneği'nin başkanlığını yapmış ve Mesleki Eğitim Derneği'ni kurarak hizmet sektörünün gelişmesine katkı sağlamıştır.

Spora olan ilgisi çocukluktan beri devam etmektedir ve futbol, yamaç paraşütü ve su kayağı gibi birçok spor dalıyla profesyonel olarak ilgilenmiştir. Mehmet Kemal Yazıcıoğlu evli ve bir çocuk babasıdır. [1]


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

mehmet kemal yazicioglu tokat belediye baskani recep yazicoglu