Kurbanlık satışları hareketlendi. Kurbanlık fiyatları ise dudak uçuklatıyor!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Kurban Bayramı'na az bir zaman kalırken kurban pazarlarında yoğunluk başladı. Peki 2021 kurbanlık fiyatları ne kadar? Detaylar haberimizde...

Kurbanlık fiyatları

Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla beraber hayvan pazarlarında hareketlenmeler başladı. Bu yıl kurbanlık büyükbaş hayvanların fiyatları ise dudak uçuklatan cinsten.  Bu sene kurbanlık büyükbaş hayvan fiyatları 12 bin ila 40 bin lira arasında değişiyor.

Kurbanlık ne kadar

Hayvancılık yapılan ve kurbanlık satan bölgelerde, yaklaşan Kurban Bayramı sebebiyle hareketlilik başladı. Kurbanlık hayvanını erkenden almak isteyen kişiler, hayvan pazarlarına yöneldi. Kurbanlık hayvanların fiyatlarını gören vatandaşlar fiyatları çok yüksek buldu. Kurban alışverişini son günlere bırakmak istemeyenler kurbanlık hayvan alımına şimdiden yönelirken, kurban pazarlarından şimdiden yoğunluk oluşmaya başladı. 

 

Hayvancılık yapan ve kurbanlık hayvan satan İsmail Demir, kurbanlıklar hakkında şu açıklamaları yaptı:

Vatandaşların kurbanlık alırken iki şeye dikkat etmesi gerekiyor. "Öncelikle hayvanın 2 yaşını doldurmuş olması ve sağlıklı eksiksiz kurban olması gerekiyor.  Eğer bunlar bir büyükbaş hayvanda yoksa ondan kurbanlık olmaz.  Kurbanda 3 çeşit satış oluyor. Bunlar karkas, ayaktan ve canlı kilo olarak yapılıyor.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
kurban bayramı kurbanlık