Kuaförler, berberler, güzellik merkezleri saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık, kaçta kapanıyor?


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Kuaförler, berberler saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık, saat kaçta kapanıyor? Berber, kuaför, güzellik merkezi çalışma saatleri nedir?

Berberler ve kuaförler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgeyle berber ve kuaförlerin mesai saatleri tekrardan değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kademeli normalleşme sürecinde düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı) ve yüksek riskli (turuncu) şehirlerde kafe ve restoranların 

yeniden hizmet vermesine karar verildiğini açıklamıştı. Bu haberden sonra gözler kuaför ve berberler saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık sorusunun cevabına çevrildi. Bakanlığın 81 şehrin valiliğine gönderdiği "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" konulu genelgeye göre; berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb. iş yerlerinin açılış-kapanış saatleri belirlenmiş, bu sayede 2021 Berber ve kuaför mesai saatleri halka bildirilmiştir.

Covid-19 salgını nedeniyle berber ve kuaförlerin mesai saatleri için değişiklik gerçekleştirildi.

İşveren, işçi ve vatandaşı ilgilendiren kuaför ve berberlerin saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık sorularının cevapları birçok kişi tarafından araştırılıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan genelge dahilinde iş yerlerinin mesai saatlerinde farklılık yapılırken; berber kuaför, güzellik salonu, terzi gibi iş yerlerin açılış-kapanış saatlerinin açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk sınıfındaki şehirlerde 07.00-20.00 saatleri arası olarak değiştirildi.

Bu sayede kuaför ve berberler kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor sorusunun cevabı da belli oldu.


Berber, kuaförler, güzellik merkezleri saat kaçta açılıyor, saat kaçta kapanıyor?

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan son genelgeye göre; iş yerlerinin mesai saatlerinde değiştirmeler oldu.

Genelgede, bir süre önce açılış-kapanış saatleri belirlenen iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) mesai saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk sınıfındaki şehirlerde 07.00-20.00 arası olarak belirlendi. 

Kademeli normalleşme süreciyle beraber berber, kuaför, güzellik merkezi mesai saatleri detayları şöyle;


İçişleri Bakanlığı, illerin valiliklerine "İşyerlerinin Çalışma Saatleri" kapsamında genelge gönderdi.

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere göre 4 farklı risk sınıfına (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) ayrılan şehirler arasından düşük, orta ve yüksek risk sınıfından yer alan şehirlerde, lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb. gibi yeme içme yerleri ile kıraathane ve çay bahçesi gibi iş yerleri için 07.00-19.00 saatleri arasında % 50 kapasite ile müşterilerine hizmet verme şansı getirildi. 

Genelgede, bir süre önce açılış-kapanış saatleri belirlenen iş yerlerinin de (bakkal, market, manav, kasap, berber, kuaför ve güzellik salonu, terzi, ayakkabıcı vb.) açılış-kapanış saatlerinin düşük, orta ve yüksek risk sınıfındaki şehirlerde 07.00-20.00 saatleri arası olmak kaydıyla belirlendi.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Kuaför Berber Güzellik Merkezi