Kocaeli Kartepe'de kar kalınlığı 2 metreyi geçti


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Kartepe'de kar kalınlığı 2018 yılının son günlerinde etkisini artıran kar yağışlarından bu yana kar kalınlığının 2 metreyi aştığı kaydedildi.

Kartepe'de kar kalınlığı 2 metreyi geçti.

Kocaeli Kartepe'de yapılan son ölçümlerde kar kalınlığının geçtiğimiz 2018 yılının son günlerinde etkisini artıran kar yağışlarından bu yana kar kalınlığının 2 metreyi aştığı kaydedildi. Bir çok kış turizmi meraklısı internet kullanıcılarının "Kartepe'de kar varmı?", "Kartepe kar durumu kamera",  "Kartepe hava durumu 15 günlük" ve "Kartepe'ye kar yağdı mı" gibi büyük bir merakla araştırdıkları soruların cevapları ise böylelikle yanıt bulmuş oldu.

Türkiye'nin  ehemmiyetli kış turizmi merkezlerinden Kartepe'de kar kalınlığı 2 metreyi geçti.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden  yapılan açıklamaya göre, Meteoroloji tarafından yapılan uyarılar  sebebiyle vatandaşların olumsuz etkilenmemesi için 24 saat aralıksız çalışan ekiplerin, kar yağışının yoğunluk gösterdiği yüksek kesimlerde tuzlama ve küreme çalışmaları gerçekleştirdiği  kaydedildi.


Kar kalınlığının yüksek kesimlerde 2 metre, pistlerde ise 4 metreye ulaştığı Kartepe'de, yollarda kar küreme işleminin devam ettiği, yolların açık olduğu  gelen bilgiler arasında.

Ulaşım Dairesi ekiplerinin, buzlanmayı  engellemek için tuz, solüsyon ve kar küreme araçlarını hazır tuttuğu vurgulanan açıklamada, yoğun kar yağışında  öbür ekiplerin de karla mücadele ekiplerine yolların açılması için destek sağladığı, ekiplerin gece  gün yolların  daimi açık kalması için çalışmalarına devam ettiği  bilgisi paylaşıldı.


Kapalı köy yolları açıldı

ilçelerde ana arterlere konuşlandırılarak 24 saat hizmet veren karla mücadele ekiplerinin, kentin  bütün noktalarına  kısa bir süre içinde ulaşabilmesi için 550 personelin hazır bulundurulduğuna değinilen açıklamada, 3 kar rotatifi, 31 kar küreme kamyonu, 6 kar küreme kamyoneti, 23 greyder, 22 kanal kazıyıcı ve yükleyici, 11 loder, 15 ekskavatör, 6 kar robotu, 3 tır, 3 bobcat, 3 çekici trayler, 15 tuzlama kamyonu, 1 vinç, 13 pikap, 5 akaryakıt tankeri ve 34 kar bıçaklı traktörün karla mücadelede kullanıldığı  bildirildi.

Yapılan yol açma çalışmaları sayesinde kapalı köy yolu bulunmadığı  kaydedildi. 

 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Kocaeli İzmit Kartepe Hava Hava Durumu Kar