Jigolo olmak isterken 120 bin lira dolandırıldı


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Yüksek kazanç vadeden bir internet sitesine jigolo olmak için başvuru yapan A.D adlı vatandaş iddiaya göre toplamda 120 bin lira dolandırıldı.

Esenler'de yaşayan A.D isimli vatandaş iddiaya göre Facebook'ta gezerken gördüğü kısa sürede yüksek kazanç vadeden bir bir reklama tıkladıktan sonra jigolo başvurusu yapmak için karşısına çıkan formu doldurarak üye oldu ve deyim yerindeyse adeta başına gelmeyen kalmadı.

Bir jigolo ajansı tarafından yüksek kazanç vaadiyle kandırılan A.D, söz konusu internet sitesine kaydolduktan hemen sonra kendisine telefonla ulaşıldığını ve sözde müşteri temsilcisinin verdiği talimatlar sonrasında kendisine gönderilen banka hesaplarına farklı tarihlerde toplam 120 bin lira yatırdı.

A.D jigololuk yapmak istemediğini ve mağdur olduğunu belirterek başından geçenleri anlattı.

Dünya Başıma Yıkıldı

Mağdur A.D yaptığı açıklamada "Ben jigolo olmak nedir onu bile bilmem. Kimseye de ben jigolo olmak istiyorum demedim. Reklamı gördüm tıkladım. İnternet sitesine form doldurduktan sonra listeleme parası diye 350 TL istediler gönderdim. Başlangıçta 5 bin lira ile 5 bin lira arası para kazanacağımı söylediler. Daha sonra hesabıma 2 bin lira para yattı. Türkiye'de jigolo siteleri yasak olduğu için manken ajansı üzerinden devam edeceğimizi ve evraklarımı tamamlamam gerektiğini söylediler. Daha sonra ben toplamda 20 bin lira kayıt parası ödedim. Aradan biraz zaman geçtikten sonra bana 50 bin lira bakiyemin biriktiğini ve bu parayı çekebilmem için de evrak masrafları için tekrar para ödemem gerektiğini söylediler. Ben de bari zararımı karşılasın diyerek o parayı ödedim. Hayatım altüst oldu, dünya başıma yıkıldı." ifadelerini kullandı.

Bütün Paramı Kaybettim

Büyük bir hata yaptığının farkında olduğunu sözlerine ekleyen A.D "Sonra beni bir avukat aradı. Ben arabulucuyum. Firma sizi mahkemeye vermiş. Zararınızı karşılamak için anlaşalım. 10 bin liraya bu işi hallederim dedi." Firma yetkilileri ise 'Biz 15 yıllık kurumsal bir firmayız sizden her türlü bu parayı alırız' dediler. Karakola gittiğimde telefon numaralarının yabancı şahıslar adına kayıtlı olduğunu gördüm. Para vermeden jigolo olmak falan bunların hepsi dümen. 3 ayda 90 bin lira kazanın diye ilan vermişler. Benim toplam zararım 120 bin lira. Gerçek jigolo şirketleri diye bir şey yok. Zaten yasak. Bunların hepsi tuzak." açıklamasında bulundu.

A.D son olarak Türkiye genelinde jigolo sitesi kurmak, yayınlamak ve reklamının yapılmasının yasak olması dolayısıyla başının belaya gireceğinden korktuğu ve çevresine rezil olacağından çekindiği için şikayetçi olamadığını bildirdi.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Jigolo Dolandırıcılık İnternet Facebook Reklam