İYİ Parti'de üst düzey istifa... 'GİK'te CHP'yi savundum' deyip duyurdu


Google News

Yayınlama: 1 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Son Dakika Haberler - 27 Nisan'da olağanüstü kurultaya gidecek olan İYİ Parti'de istifalar sürüyor. Son olarak Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, istifa ettiğini duyurdu.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer'in istifasına ilişkin ayrıntılar, CNN TÜRK Muhabiri Murat Bekmezci tarafından şu sözlerle aktarıldı:

31 Mart yerel seçimlerinin ardından suların durulmadığı İYİ Parti'de bir istifa haberi daha geldi.

Genel Başkan Yardımcısı Tamer Demirel, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini duyurdu. Demirel, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı istifasını. Paylaşımında CHP ile yerel seçimler öncesi yapılmayan ittifaka değindi. Genel İdare Kurulu'nda CHP'yi savunduğunun altını çizdi. Yerel seçimlerde kazan kazan stratejisinin göz ardı edildiğini söyledi. İstifa açıklamasında Akşener'in olağanüstü kurultay kararı almasına da ayrı bir parantez açtı.


İYİ Parti için önemli bir kırılma noktası olduğunu belirtti. İYİ Parti'nin hem genel hem yerel seçimlerde yapılan derleme hatalarla hızla irtifa yürüyüşü ile kalmamış, merkez parti olma hedefinden de hızla uzaklaşmıştır ifadelerini kullandı. Demirer'in istifasına ilişkin ayrıntılar CNN TÜRK Muhabiri Murat Bekmezci tarafından aktarıldı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

İYİ Parti İstifa CHP