İşten çıkınca trafik sıkıntısı çekmiyor çünkü eve uçarak gidiyor!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Muğla'nın Fethiye ilçesindeki teleferikte genel müdür olan Cengiz Koçak, mesaisini tamamladıktan sonra diğer insanlardan farklı olarak evine arabayla değil uçarak gidiyor! İşte detaylar...

Muğla'da teleferikte genel müdür olarak görev yapan Cengiz Koçak, her gün "wingsuit" ile uçup Ölüdeniz'in eşsiz manzarasını seyrederek eve gidiyor. Muğla'nın Fethiye ilçesindeki 1965 rakımlı Babadağ'da kurulu teleferik tesislerinin genel müdürü Cengiz Koçak, mesaisi bitince evine wingsuit ile süzülerek gitmesiyle gündem oldu.

Askeri öğrencilik yıllarında  1991'de uçaktan atlayışlar yaparak paraşütçülüğe başlayan Koçak, Kayseri 1'inci Komando Tugayı'nda astsubay olarak görev yaptığı sırada serbest paraşütçü oldu. Emekliliğinin ardından 2011 yılında Base jump (serbest düşüş) sporuyla ilgilenmeye başlayan Koçak, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde aldığı eğitimle Türkiye'de wingsuit (özel kıyafetle yarasa adam uçuşu) sporcusu olma özelliğine sahip oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve milli takım adına yarışmalara katılan ve bu alanda ulusal ve uluslararası birçok başarı elde eden Koçak, çevresinde "yarasa adam" olarak tanındı.

Cengiz Koçak

Wingsuit base jump için keşfettiği yeni atlayış noktaları ve atlayışlarla ün kazanan Koçak, 20 gün önce Babadağ Teleferik'te genel müdür olarak işe başladı.

Her gün işi gereği teleferikle çıktığı Babadağ'dan yamaç pilotlarıyla uçuş gerçekleştiren Koçak, yaklaşık 2 bin metreden wingsuit uçuşu yaparak Ölüdeniz'e iniyor. Koçak daha sonra otomobiline binerek kısa bir yolculuğun ardından Ovacık'ta bulunan evine ulaşıyor. 

Fethiye'deki teleferikte genel müdür olarak görev yapan Koçak, "Teleferik ana istasyonundan Babadağ'a 20-25 dakikada çıkıyorum. Akşam eve giderken yamaç paraşütü ile havalanıp wingsuit atlayışı yapıyorum. 3-4 dakikada yere iniyorum. Her gün bunu yapıyor olmak bana ve sporuma çok şey katıyor" dedi. 

İşini severek yaptığını belirten Koçak, "İşler bitince 1700, 1800, 1900 metre bazen 1200 metredeki pistlerden o gün müsait herhangi bir pilot arkadaşımla uçuyoruz. Sonra ben wingsuit ile atlıyorum. Bazen yere yakın bazen yerden uzaktan, bazen de uçan herhangi bir yamaç paraşütünün yanında süzülüp paraşütümü açarak yere iniyorum" dedi. Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

muğla