Instagram hesabı nasıl silinir? Instagram nasıl dondurulur? Instagram hesabı nasıl kapatılır?


Yayınlama: 3 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Instagram hesabınızı silmeye, kapatmaya ya da dondurmaya karar verdiyseniz bu makalemizde size Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi, nasıl donduracağınızı ve nasıl kapatacağınızı göstereceğiz.


Instagram hesabınızı nasıl sileceğinize dair bir rehber mi arıyorsunuz? Belki sosyal medyaya ara vermek istiyorsunuz ya da platformla işiniz bitti. Sebebiniz ne olursa olsun, size yardımcı olmak için buradayız. Bu makalede, Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi ve sadece bir molaya ihtiyacınız varsa geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı göstereceğiz. Hadi başlayalım!

Instagram Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz?

Instagram hesabınızı silmeyi mi yoksa platforma ara vermeyi mi planlıyorsunuz? İşte fotoğraflarınızı ve videolarınızı kalıcı olarak silmeden her ikisini de nasıl yapacağınız.Instagram hesabınızı silmeyi planlıyorsanız, öncelikle verilerinizin bir kopyasını indirmelisiniz. Bunu yapmak için Instagram web sitesine gidin ve ardından sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın. Buradan "Gizlilik ve Güvenlik"i seçin ve ardından "Veri İndirme "ye ilerleyin.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinde kontrol sahibi olduğumuzu unutmak kolaydır. Bu platformlara kaydolup onlara kişisel bilgilerimizi veriyoruz ve ardından bize reklam göstermelerine ve verilerimizi satmalarına izin veriyoruz. Sosyal medyanın rahatlığına kapılmak ve hayatlarımızı bu şirketlerle paylaşanların bizler olduğunu unutmak çok kolay. Sosyal medya hesaplarımızın kontrolünü elimize alabileceğimizi ve istersek onları silebileceğimizi unutmamak önemlidir. 

Instagram hesabınızı silmek istediğinizden eminseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Instagram hesabı nasıl silinir?

1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2. Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.

3. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.

4. Aşağı kaydırın ve 'Hesabınızı Sil'e dokunun.

5. Hesabınızı neden sildiğinize dair bir neden seçin.

6. Şifrenizi tekrar girin.

7. 'Hesabımı kalıcı olarak sil' seçeneğine dokunun.


Hesabınız şimdi silinecektir. Fikrinizi değiştirirseniz, sıfırdan yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir.


Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırakma

Hesabınızı kalıcı olarak silmeye hazır değilseniz, bunun yerine geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, hesabınızı Instagram'daki herkesten gizleyecektir, ancak hesabınız hala var olacaktır ve istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz.


Instagram hesabınızı nasıl devre dışı bırakacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Cihazınızda Instagram uygulamasını açın.

2. Sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.

3. Sağ üst köşedeki menü simgesine dokunun.

4. Aşağı kaydırın ve 'Profili Düzenle'ye dokunun.

5. 'Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak' seçeneğine dokunun.

6. Hesabınızı neden devre dışı bıraktığınıza dair bir neden seçin.

7. Şifrenizi tekrar girin.

8. 'Hesabı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak'a dokunun.


Hesabınız artık Instagram'daki herkesten gizlenecek, ancak istediğiniz zaman tekrar giriş yaparak yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Umarız bu makale Instagram hesabınızı nasıl sileceğinizi veya devre dışı bırakacağınızı öğrenmenize yardımcı olmuştur. Herhangi bir sorunuz varsa, aşağıya yorum bırakmaktan çekinmeyin.


Yorumlar

Yorum Yap

Instagram Meta sosyal medya