Galatasaray'dan rekor borç açıklaması: 2 milyar 971 milyon lira


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Galatasaray'ın borcu açıklandı... Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 30 Eylül 2018 itibarıyla borcunun 2 milyar 971 milyon lira olduğu açıklandı.

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 30 Eylül 2018 itibarıyla borcunun 2 milyar 971 milyon lira olduğu açıklandı.

Sarı-kırmızılı kulübün Türk Telekom Stadı Özhan Canaydın Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında, başkan yardımcısı Kaan Kançal kulübün mali raporları için bilgi verdi.

Kançal, 30 Eylül 2018 itibarıyla kulüp ve bağlı ortaklarının toplam borcunun 2 milyar 971 milyon lira, alacaklarının ise 1 milyar 671 milyon 200 bin lira olduğunu anlattı. Kaan Kançal, konsolide borç alacak farkının ise 1 milyar 299 milyon 800 bin lira olduğunu kaydetti.

"Bütün sıkıntılara ve problemlere mukabil şampiyon olacağız"

Kaan Kançal, sunumunda futbol takımlarının sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacağına inandığını ifade etti.

"Hiçbir vakit basit bir şampiyonluğumuz olmadı. Fatih (Terim) hocamız da zoru sever. Bütün sıkıntılara ve problemlere mukabil şampiyon olacağız. Ocak ayında gereken eksiklikleri tamama erdirmek için elimizden geleni yapacağız."

Aralık ayı olağan divan kurulu toplantısında konuşan Hamamcıoğlu, son dönemde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Kulüpler Birliği Vakfı ile sorunlar yaşadıklarını ifade etti.

"Üzücü olan, bu metni Galatasaray mensubu kimi kulüp yöneticilerinin desteklemesidir"

Hamamcıoğlu, Kulüpler Birliği Vakfının Galatasaray Kulübünü erek alan bir metin yayımladığını belirtti.

"TFF ile olan anlaşmazlıklarımıza bir de Kulüpler Birliğinin doğrudan kulübümüzü erek alan ve imtiyaz talep ettiğimizi iddia eden bir bildirisi damgasını vurmuştur. Burada acı olan, bu metni Galatasaray mensubu kimi kulüp yöneticilerinin desteklemesidir. Sayın Mustafa Cengiz'in sıklıkla gündeme getirdiği dahili mihraklardan komplo budur. Bu konuda kendisinden daha net bir açıklama bekliyoruz. Bu konuda idare kuruluna dilekçeler verildiğini biliyoruz. Divan kurulu olarak tavsiyemiz,  idare kurulumuz ve disiplin kurulumuzun alakalı tüzük maddelerini uygulayarak gereken süreci başlatması ve gerek halinde de genel kurula getirmesidir. Bu konuda camiada önemli bir hassasiyet var."

"2018 yılını mali, idari ve sportif olarak muvaffakiyetli geçirdiğimizi beyan etmek maalesef çok güç"

Eşref Hamamcıoğlu, kulüp idare kurulunun sorunları maslahat ederek çözmesi gerektiğini aktardı.

"2018 yılını mali, idari ve sportif olarak muvaffakiyetli geçirdiğimizi beyan etmek maalesef çok güç. Gerek yeni üye alımı mevzusu ile alakalı yaşanan sorunlar yumağı gerekse de haksızlığa uğradığımız futbol maçları sonrasında yaşanan krizler iyi yönetilmemiş ve tarihimizde ilk sefer başkanımız 150 gün hak mahrumiyeti cezası almıştır. Divan toplantılarında yapılan telkin ve tavsiyelere mukabil kurumsal iletişime gereken dikkat gösterilmemektedir. Galatasaray'a yakışan, mücadeleyi sürdürürken, kavgacı, kaba ve kontrolsüz bir üslup yerine daimî maslahat ederek makul bir metot uygulamaktır. Bizi başka kulüplerden ayıran budur."

"Başka bir takımın neşe gösterileri içerisinde UEFA'ya katılabileceğiz"

Hamamcıoğlu, sportif olarak bilhassa acemi branşlarda geride olduklarını aktardı.

"Futbolda da UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oldukça basit bir grupta yer aldığımız iddia edilmesine mukabil muvaffakiyetli olamadık. Başka bir takımın başarısızlığı üzerine neşe gösterileri içerisinde UEFA'ya katılabileceğiz. Mali ve ticari performans zaviyesinden çok parlak olduğumuzu beyan etmek maalesef güç. Her ne kadar ülke bu konuda güç günler geçirmekteyse de bu bir yazgı değildir. Bazı mali tablolarda olumlu gelişmeler olsa da para sıkıntısı had safhadadır."

 Diğer taraftan, Eşref Hamamcıoğlu, kulüp başkanı Mustafa Cengiz'in yurt dışında olmasından ötürü katılamadığı toplantıya kimi idare kurulu üyelerinin geç kalmasıyla alakalı tenkit yaptı. Abdurrahim Albayrak'ın iş yerinde basın mensuplarına verdiği yemeğe göndermede bulunan Hamamcıoğlu, "Herhalde dünkü zaferi tebrik etmek için bir araya geldiler."  şeklinde konuştu.

 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Galatasaray Futbol