Galatasaray'ın yeni başkanından ilk taş Ali Koç'a: Yanlış konuşuyor!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Yapılan seçimlerle Galatasaray'ın yeni başkanı seçilen Burak Elmas, yaptığı açıklamalarda Ali Koç'la ilgili önemli ifadeler kullandı. Ali Koç'la geçmişte sert bir şekilde tartıştıklarını belirten Elmas'ın tüm açıklamaları haberimizde...

Galatasaray'ın 38. Başkanı seçilen Burak Elmas, seçimden hemen sonra gündeme dair bazı açıklamalarda bulundu. 

Elmas, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile çok eski arkadaş olduğunu ama Galatasaray'a yönelik açıklamalarından dolayı kendisiyle tartışma yaşadığını ifade etti. 

Elmas, "Çok eski arkadaşımdır. Ama Galatasaray hakkındaki açıklamalarını doğru bulmuyorum. Kendisine de söyledim ve sert bir şekilde tartıştık. Geçmişteki yöneticilerin hatalarını bugünün yöneticileri de yaparsa zarar verirler. Futbol zaten zor süreçten geçiyor" dedi.

Galatasaray'ın 38. Başkanı olarak seçilen Burak Elmas, seçimden sonra futbol gündemine dair açıklamalar yaptı. Elmas, Galatasaray'ı nasıl yöneteceği konusunda açıklama yaparken ezeli rakipleri Fenerbahçe'nin başkanı Ali Koç ile aralarında yaşananlar hakkında da bazı açıklamalarda bulundu.

Elmas, Ali Koç ile Galatasaray'a karşı söylemleri yüzünden tartıştıkları bilgisini de paylaştı.


Ali Koç'la ilgi görüşü sorulan Burak Elmas, "Ali Koç çok eski arkadaşım. Galatasaray'la ilgili zaman zaman yaptığı bazı açıklamaları çok yanlış buluyorum. Galatasaray'a haksızca eleştirilerde bulundu. Bunu kendisine de söyledim. Hatta sert bir tartışma da yaşadık bu söylemlerinden dolayı. Geçmişteki yöneticilerin yaptığı hataların aynısını bugünün yöneticileri de yaparsa futbolumuza büyük zarar verirler. Futbolumuz zaten zor bir süreçten geçiyor, bunu düzeltmek için çalışmalıyız" yanıtını verdi.

Öte yandan Burak Elmas, uzun yıllardır Galatasaray'ın içinde olduğunu belirtirken, kulüp yöneticilerini de eleştirdi:

Elmas, "20'li yaşlarımdan beri Galatasaray'da yöneticilik yaptım. Türk futbolu uzun süredir yapısal sorunlarla karşı karşıya ancak çözüm üretilmiyor. Futbolumuz ne yazık ki iyi yönetilmiyor. Kulüp başkanları da bu durumu kendi başarısızlıklarını saklamak için araç olarak kullanıyor. Mesela, hakemlerden herkes şikayetçi ama bu konuya dair başkanlar çözüm üretmiyor. Kişilere eleştiri yapmak yerine sistemdeki sorunları çözmeye yönelik adımlar atılmalı" ifadelerini kullandı.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

burak elmas ali koç fenerbahçe galatasaray