Fındıkta Son Dakika: TMO 1 Kasım'da fındık alımına başlıyor...


Google News

Yayınlama: 5 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Son dakika fındık haberleri: TMO 1 Kasım fındık alımına başlıyor, sakarya fındık fiyatları, fındık fiyatları 2018, fındık fiyatı 2018, fındık fiyatı düzce, son dakika fındık haberleri, tmo fındık fiyatı ne olacak haberi

Son dakika fındık haberleri: TMO 1 Kasım fındık alımına başlıyor, peki fındık fiyatları 2018'de nasıl? Kullanıcılar internette fındık fiyatı 2018, fındık fiyatı düzce, sakarya fındık fiyatları, tmo fındık fiyatı ne olacak gibi merak ettikleri soruların cevaplarını aramaya başladılar...

Altınordu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selami Akarsu ise, "1 Kasım'dan başlayarak fındık alımına başlanacağını konusunda randevu başvurularının başlayacağını duyurdu." dedi.

Akarsu, medyaya yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklamasına da işaret ederek 1 Kasım'dan itibaren TMO'nun fındık piyasasında aktif olarak rol olacağını, fındık sektöründe yeni bir sürecin başlayacağını ifade etti.

Randevuların internet üzerinden yapılabileceğini de belirten Akarsu, bu noktada zorlanan üreticilere ise ziraat odalarının belirlemiş olduğu yetkililerce yardımda bulunabileceğini aktardı.

TMO fındık fiyatları 2018

1 Kasım Perşembe 2018 gününden itibaren TMO'nun levant kalite fındığın kilogramını 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilogramını ise 14,5 liradan alacağına değindi. Ayrıca Akarsu, Ordu'daki fındık alım noktasının Altınordu ilçesindeki Organize Sanayi Bölgesi olacağını da belirtti.

Altınordu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selami Akarsu Akarsu, ürününü TMO'ya veren üreticilere en geç 23 iş günü içerisinde ödeme yapılacağını ifade ederek, üreticilerin endişe taşımamalarını istedi.

TMO'nun piyasaya girmesiyle serbest piyasada oluşan fiyatlarda da ciddi bir artış beklediklerini ifade eden Altınordu Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selami Akarsu, "TMO'nun bu hamlesiyle tüccar ve manavların da açıklanan fiyatın altında kalmayıp artış yapacağını bekliyoruz. Zaten uzun süredir serbest piyasa koşulları istediğimiz gibi değildi. İnanıyorum ki 1 Kasım'dan sonra sektörde gerçek anlamda bir rekabet başlayacak." şeklinde konuştu. 


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Fındık Fındık fiyatları sakarya düzce TMO