Fenerbahçe yönetimi, yollarını ayıracağı isimleri belirledi!


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Sarı-lacivertli yönetimin yaşadığı belirsizlik dönemi, somut adımların atılmasına engel oluyor. Transfer dönemini verimli geçiremeyen Fenerbahçe'de gidecek oyuncular belli oldu!

Fenerbahçe'de devam edip etmeyeceği henüz netleşmemiş olan birçok oyuncu bulunuyor.

Henüz teknik direktörün kim olacağı da kesinleşmiş değil. Ali Koç'un ikinci dönem başkanlığına henüz resmen başlamamış olmaması da kesin kararların alınmasını engelliyor.

Fenerbahçe yönetiminde bu belirsizlikler devam ederken 9 isimle yolların ayrılacağı haberi gündeme oturdu.

Gelen haberlere göre Fenerbahçe yönetimi, önümüzdeki haftalarda takımdan ayrılacak 12 ismi açıklayacak. Bu isimlerle yolların ayrılmasına yabancı kuralı ve kadronun iyileştirilmesi fikrinin sebep olduğu düşünülüyor.

Yeni teknik direktörün isteyeceği transferlere yönelik kadroda yer açmak isteyen Fenerbahçe yönetimi, yollarını ayıracağı isimleri de netleştirmiş oldu.

Takımdan ayrılacak ilk isim Luiz Gustavo. Maaş yükü, ilerleyen yaşı ve düşen performansı nedeniyle Brezilyalı oyuncuyla yollar ayrılacak.

Geçtiğimiz sezonu başka kulüplerde kiralık olarak geçiren Kemal Ademi, Michael Frey ve Zanka da takımdan gidecek oyuncular arasında. 

Michael Frey'in Belçika'daki iyi performansı Fenerbahçe'de kalmasına yetmese bile daha kolay satılmasına fırsat sağlayacak.

Novak beklentiler karşılayamadı. Aynı zamanda oyuncunun ülkesi Çekya'ya dönme ihtimali var. Slavia Prag'ın istediği Novak için henüz resmi bir teklif gelmedi.

Ancak Fenerbahçe'nin Novak ile devam etme olasılığının olmadığı da gelen haberler arasında.

Diego Perotti uzun süredir sakatlıkla uğraşıyor.

Sağlıklı şekilde dönmesi beklenmeyen ve dönse de fayda sağlanamayacağı düşünülen oyuncuyla büyük ihtimalle yollar ayrılacak.

Jose Sosa ile yapılan görüşmelerde sonuca varılamamıştı.

Özel yaşantısına dikkat etmesi, vücuduna iyi bakması ve oyuna odaklanması istenen Sosa, indirimi kabul ederse takımda kalabilir. Ancak oyuncunun futbolu Arjantin'de bırakmak için Estudiantes'e dönmesi de beklenen gelişmeler arasında.

Mauricio Lemos, Marcel Tisserand ve Mbwana Samatta'nın ise kiralık gitmesi de yönetimin gündeminde. Satışları zor görünen oyuncular için kiralama taktiği kullanılacak gibi gözüküyor.

Miha Zajc'ın ise Fenerbahçeye para kazandırarak gitmesi bekleniyor. İtalya'ya transferi gündemde olan oyuncudan 2 ila 3 milyon euro civarı bir kazanç bekleniyor.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
fenerbahçe ali koç