Fatih Terim Seçil Erzan davasında 29’uncu mağdur oldu


Google News

Yayınlama: 2 ay önce

Okuma süresi: 3 dakika

Aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen banka müdürü Seçil Erzan davasında Fatih Terim de ’müşteki’ olarak dava dosyasına girdi.

Bu dava, yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu iddia ederek aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan'ın da bulunduğu 28 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia edilen Şube Müdürü Seçil Erzan'ın davasında yeni bir gelişme yaşandı. Davada Fatih Terim mağdur olarak ortaya çıkarken, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca birleştirme talepli iddianame hazırlandı.

Fatih Terim'in İddiaları:
Fatih Terim, iddianamede ifadesine yer verilen isimlerden biri olarak yer alıyor. Terim, uzun yıllardır teknik direktörlük yaptığını ve Seçil Erzan ile yaklaşık 5-6 yıldır tanıştığını belirtiyor. Ayrıca, bankanın müşterisi olduğunu ve bahsedilen fon ile yakından, uzaktan ilgisinin olmadığını, bu fon için kimse tarafından herhangi bir para istenmediğini ifade ediyor. Ayrıca, hesabında meydana gelen olaylar sonrasında bankadaki tüm paramın eşinin başka bir bankadaki hesabına aktarılmasını istediğini ve belirli bir miktar paranın eşinin hesabına aktarıldığını ancak belirli bir miktarın hala gönderilmediğini belirtiyor.

İddianame Detayları:
Hazırlanan iddianamede, şüpheli Seçil Erzan'ın uzun yıllardır Fatih Terim'in tüm bankacılık işlemlerini yönettiği, hesap hareketlerinde elle ekleme yapıldığı ve müştekiye yollanan görsele ilişkin şüphelilerin fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek müştekiyi dolandırdığı belirtiliyor. Ayrıca, şüpheli Rüya Sağır'ın müştekinin bankada bulunan hesaplarına ilişkin oluşturulan Excel tablosuna banka uhdesinde bulunmayan bir kalem alacağı daha eklediği aktarılmıştır.

Bu gelişmeler ışığında, davada yeni birleştirme talepli iddianame hazırlandığı ve mağdur sayısının 29'a yükselebileceği belirtiliyor. Bu durum, davanın geniş kapsamlı bir şekilde ele alındığını gösteriyor.


Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.