Erdoğan Demirören hayatını kaybetti! Erdoğan Demirören Kimdir? Şirketleri ve Hayatı...


Google News

Yayınlama: 6 yıl önce

Son güncelleme: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Erdoğan Demirören 79 yaşında hayatını kaybetti. Erdoğan Demirören kimdir nereli ve şirketleri nelerdir?

Son dakika... Erdoğan Demirören hayatını kaybetti!

Demirören Holding Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Erdoğan Demirören 79 yaşında hayatını kaybetti. Erdoğan Demirören'in kaldırılmış olduğu hastanede doktoru tarafından yapılan açıklamada, "Erdoğan Demirören 11.53'te aramızdan ayrılmıştır. Allah kalanlara sabırlar versin" ifadelerine yer verdi.

Demirören Grubu İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal da doktorunun yaptığı açıklama sonrasında "Pazar günü Fatih Camisi'nde öğle namazına müteakip cenaze töreninin yapılmasını planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Demirören Holding Kurucusu ve aynı zamanda holdingin Yönetim Kurulu Başkanlığını da sürdürmekte olan Erdoğan Demirören 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. 

Erdoğan Demirören, uzun bir süredir İstanbul Florence Nightingale Hastanesi'nde yaşam mücadelesi veriyordu. 
Erdoğan Demirören Kimdir? Nereli Şirketleri Nelerdir?

Erdoğan Demirören 28 Ağustos 1938 tarihinde Bursa'nın İnegöl ilçesinde doğdu. Saint Benoit Fransız Lisesi orta bölümü'nden mezun oldu.

Erdoğan Demirören, Sirkeci'de Oto Yedek Parça İthalatı ve Pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Kolaylık Oto Müessesi’nin kurucusu Babası Şükrü Demirören'in 1957 yılında vefatı sonucu, genç yaşta aile işlerini devraldı. Erdoğan Demirören’in halen Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Demirören Holding, LPG sektöründe çok sayıda şirketin sahibidir. Milangaz, Likidgaz, Mutfakgaz gibi markalarla bu sektörde Türkiye’nin en büyük grupları arasında bulunuyor. Ayrıca piston üretimi de yapan grup, Özel Ata Lisesi’nin de sahibidir. Öte yandan Milliyet ve Vatan gibi ulusal gazeteler ve çeşitli medya organlarının da sahibi yine Demirören grubudur. Grubun İstanbul İstiklal'de Demirören İstiklal adında bir AVM iştiraki de vardır. Oğlu Yıldırım Demirören ise Beşiktaş Kulübü’nün eski Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Demirören Erdoğan Demirören Şirket Firma Holding Demirören Holding Demirören şirketleri Yıldırım Demirören