Doğru makyaj nasıl yapılır? Adım adım doğal makyaj yapımı ve makyaj yapma teknikleri...


Google News

Yayınlama: 3 yıl önce

Okuma süresi: 3 dakika

Artık aşırı koyu tonlar, malzeme gerektiren makyajlar, abartı görüntüler tercih edilmiyor. Sade ve şık makyaj tüyoları, makyaj yapma teknikleri ve aşamaları haberimizde...

Sade ve doğal  makyaj yapmak aslında çok kolay. Fazla zaman harcamadan  güzel gözükmek çok zor değil. 

Birkaç püf nokta ve önemli makyaj teknikleri öğrenerek günlük hayatınızda uğraşsız ve doğal bir güzelliğe ulaşabileceksiniz.  İşte makyaj için önemli teknikleri ve püf noktaları sizin için yazdık.


Yüze makyaj uygulaması nasıl yapılır? Makyaj yapma teknikleri nelerdir?

Yüzünüze herhangi bir makyaj uygulaması yapmadan önce cilt bakım rutininiz olmalı. Böylece cildiniz daha temiz ve pürüzsüz olacaktır.

Cilt bakımını uyandığınız da yapmak en doğrusu olacaktır.  Yüz temizleme köpüğünüz veya nemlendirici sabunla yüzünüzü iyice yıkayın. Yüzünüzü havluyla kurulayın. 

Ardından yüzünüze nemlendirici kreminizi sürün ve makyajınızı yapın.  Makyajınızın uzun süre bozulmasın istiyorsanız  baz  kullanabilirsiniz. 

Cildinizi makyaj için hazır hale getirdikten sonra cilt tipinize ve ten renginize uygun  fondöteninizi fırça veya süngerle yüzünüze sürün.

Doğal makyaj yapmanın en önemli noktası, fondöten renginizin cilt renginize en yakın ton olmasıdır.

Dilerseniz gözaltı morlukları içi kapatıcı kullanabilirsiniz. Güzel bir makyajın en önemli detayı tabi ki  pudra!

Pudrayı  yüzünüze eşit dağılacak şekilde özellikle göz altı bölgesin uygulayın.


Yanaklara makyaj uygulaması nasıl yapılır?

Yanaklarınız yüzünüzün güzel görüntüsünü dışarıya yansıtacak en önemli bölgelerinizden biri. Yanaklarınızı güzelleştirmek için allık kullanabilirsiniz. 

Allığı yüz hatlarınıza göre uygulamanız gerekir. 

Burun ucuna ve alnınıza hafif bir şekilde allık uygulayabilirsiniz. Makyajınızın eksiksiz olmasını istiyorsanız cilt tonunuza göre allık kullanmalısınız.

Yanaklarınızı güzelleştirmede size yardımcı olacak diğer bir makyaj malzemesi bronzer!  Bronzerı yanaklarınızdan başlayarak yukarı yöne doğru uygulamalısınız.

Daha doğal bir görünüm sağlamak için büyük bir bronzer fırçası kullanın.

Makyajınızda highlightera yer vermek istiyorsanız, highlighterı uygulamanız gereken üç ana bölgeyi tam olarak bilmeniz gerekir. 

Yüzdeki bu üç bölge; şakak bölgesi – elmacık kemikleri, kaşların bitme noktasının altı ve dudakların tam kenarıdır.

Burnunuzdan alın bölgenize doğru çizgi şeklinde yukarıya doğru higlighter sürebilirsiniz. Burnunuzun tümüne uygulamamaya çok dikkat etmelisiniz. 

Burnun tamamına uygularsanız çok parlak ve yağlı bir görünümle karşı karşıya kalırsınız.

Elmacık kemiğinizden şakak kısmınıza doğru olan bölgeye higlighterı ince bir çizgi şeklinde, iyice dağıtarak uygulayabilirsiniz. 

Higlighter’ı gözlerinize de uygulayabilirsiniz. Özellikle gözünüzün tam üstünde kalan kaş kemiğini higlighter ile belirginleştirebilirsiniz. 

Bu yöntemle kaşlarınız dolgun gözükecektir.


Gözler için makyaj uygulaması:

Doğal ve hafif bir göz makyajı yapmak için  doğru far paletine ihtiyacınız var. Hafif ışıltılı bir far paleti işinizi görecektir. Göz makyajının baş tacı olan  maskarayı da unutmamalısınız!

Göz makyajınızda kullanacak olduğunuz tonlar kıyafetinizdeki tonlarla uyum sağladığında zarif bir görünüm elde edersiniz. 

Göz farınızın gün boyu bozulmadan kalmasını istiyorsanız göz kapaklarınıza makyaj yapmadan önce baz uygulayın. 

Açık tonlarda bir farla makyajınıza başlayın. Sonrasında istediğiniz rengi göz kapağınıza sürebilirsiniz. Bu uygulamayla daha doğal bir görünüm elde edeceksiniz.

Fardan sonra eyeliner kullanabilirsiniz. Eyelıner’ınızı gözün dış köşesinden içe doğru uygulayarak ilerleyin. 

Göz makyajının en önemli noktası kaşlar. Kaş renginize uygun kaş kalemi ya da kaş farı kullanarak kaşlarınızı dolgunlaştırabilirsiniz. 

Doğal göz makyajınızı tamamlamak için son adım kirpikler! Kirpiklerinize bir kat maskara uygulamanız yeterli olacaktır.


Dudaklar için makyaj uygulaması:

Dudak makyajınıza başlamadan önce bir dudak kremiyle dudaklarınızı nemlendirin. Makyajınıza ve kombininize uygun rujunuzu seçin ve dudaklarınıza uygulayın.  

Doğal renkte bir dudak kalemiyle dudaklarınıza çerçeve çizip ve ten rengine yakın tonda bir ruj sürerek makyajınızı tamamlayabilir ve sade bir görünüm kazanabilirsiniz.Yorumlar

Yorum Yap
Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer İçerikler
Makyaj Kadın Güzellik